Ekstraklasa znów gra. Na początek Zagłębie przegrało z Pogonią

Ekstraklasa znów gra. Na początek Zagłębie przegrało z Pogonią

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin. Porażka gospodarzy na inaugrację (fot. Credit: JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Pierwszy mecz sezonu 2013/2014 T-Mobile Ekstraklasy zakończył się zwycięstwem Pogoni Szczecin.
Zagłębie Lubin podejmowało na swoim stadionie Pogoń Szczecin i uległo jej 0:2. Pierwszą bramkę, w 5. minucie spotkania zdobył Maciej Dąbrowski. 24 minuty później trafienie zanotował Takafumi Akahoshi. Do końca spotkania, żaden z zawodników którejkolwiek z drużyn nie trafił już do siatki rywala.

Jedyną żółtą kartkę obejrzał w 69. minucie Arkadiusz Woźniak z Zagłębia.

Mecz Zagłębie Lubin-Pogoń Szczecin jest pierwszym meczem sezonu 2013/2014 w T-Mobile Ekstraklasie. Obie drużyny spotkały się też na inaugurację sezonu 2012/2013 - wówczas, w Szczecinie, Pogoń wygrała 4:0.