T-Mobile Ekstraklasa: Ruch Chorzów zatrzymał "Kolejorza"!

Hubert Wołąkiewicz nie będzie dobrze wspominał meczu w Chorzowie (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W meczu I kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów na własnym boisku zremisował z wicemistrzem Polski, Lechem Poznań, 1:1.
Lech prowadził po pierwszej połowie po pięknym strzale Vojo Ubiparipa w 17. minucie. Wraz z upływem czasu na boisku zaczął jednak dominować Ruch, który miał kilka dobrych okazji do strzelenia bramek. Ostatecznie wykorzystał jedną - w 83. minucie wyrównującego gola strzelił Marcin Malinowski.Mariusz Rumak o meczu Ruch-Lech

"Kolejorz" kończył mecz w dziesiątkę - w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Hubert Wołąkiewicz.Mariusz Rumak o meczu Ruch-LechPiłkarze Lecha Poznań o meczu z Ruchem Chorzów

W sezonie 2012/2013 Lech Poznań wygrał w Chorzowie 4:0.