NA ŻYWO: Lech Poznań - Honka Espoo

NA ŻYWO: Lech Poznań - Honka Espoo

Vojo Ubiparip (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań pokonał Honkę Espoo 2:1 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. "Kolejorz" zmierzy się w niej z Žalgirisem Wilno.
 90+3 min.
Koniec. W drugiej połowie emocji zabrakło, zdecydowanie. Lech Poznań melduje się w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej.
 90+1 min.
Kastrati z zadziwiającą łatwością mija w polu karnym dwóch Lechitów - tak łatwo, że totalnie zaskoczony strzela, właściwie podaje, prosto do bramkarza. Burić uruchamia kontrę Lecha czterech na dwóch. Ubiparip nie wiadomo dlaczego chce jednak skończyć akcję nożycami, co mu się oczywiście nie udaje.
 90 min.
Trzy minuty doliczone do drugiej części spotkania.
 89 min.
Korner dla Lecha. Lovrencsics gra za krótko, goście szybko wybijają piłkę.
 86 min.
Honka coraz bliżej bramki Buricia. Kastrati uderza z pola karnego, trafia prosto w Wołąkiewicza. Po chwili z kontrą rusza Teodorczyk, ale zdarza się ze ścianą - z Baahem.
 84 min.
Rzut rożny dla Honki. Yaghoubi dośrodkowuje zbyt głęboko, gospodarze wybijają. Lechici grają tak, jakby chcieli skończyć jak Śląsk, który w ostatniej chwili stracił wygraną w meczu z Rudarem i zremisował 2:2.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Lechici ewidentnie czekają już na koniec spotkania. Czasami ktoś się decyduje na strzał z dystansu, najczęściej na wiwat.
 79 min.
Teodorczyk zmarnował świetną okazję. Najpierw świetnie urwał się Baahowi, ale później... dał się dogonić w polu karnym.
 78 min.
Rzut rożny dla Honki. Wysokie dośrodkowanie, Burić minął się z piłką, ale na jego szczęście nikt jej nie sięgnął.
 77 min.
Vasarę zastępuje Aijala.
 74 min.
Ale teraz Lovrencsics przyłożył z woleja! Kibice na trybunach aż musieli się chować - naprawdę potężny strzał. Ale niecelny.
 73 min.
UBIPARIP STRZELA W SŁUPEK! Ślusarski "wypuścił" kolegę z zespołu dokładnym podaniem w pole karne, a Serb od razu uderzył. Trafił jednak tylko w konstrukcję bramki.
 71 min.
A Ślusarski zastępuje Hamalainena. Dwadzieścia minut do końca, Lechici grają dzisiaj bardzo nierówno. Dobry początek meczu, potem pół godziny do zapomnienia, końcówka pierwszej połowy świetna, druga połowa jak na razie do zapomnienia.
 69 min.
Kastrati zmienia Vayrynena.
 67 min.
Błyskawiczna kontra - oparta na przerzuceniu piłki spod jednej bramki pod drugą - Finów. Vayrynen przegrał jednak pojedynek z Wołąkiewiczem w polu karnym Lecha.
 64 min.
I zmiana w Honce. Makijarvi opuszcza boisko, zastępuje go Mombilo.
 62 min.
Pawłowski schodzi z boiska, w jego miejsce Lovrencsics. Pawłowski swoją szansę dzisiaj wykorzystał i zanotował dwie asysty. Ponadto Drygas za Trałkę.
 61 min.
Za pół godziny Lech Poznań dołączy do Śląska Wrocław w gronie zespołów, które wywalczyły awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.
 58 min.
Makijarvi ma sporo wolnego miejsca i decyduje się na strzał z dwudziestego metra. Drugie piętro trybun.
 57 min.
To mogła być dobra kontra - Lech ruszył w przewadze, ale Pawłowski zagrał prosto do Baaha.
 57 min.
Korner dla Honki. Odchodząca piłka... za bardzo odchodząca. Nie mieli co z tym Finowie zrobić.
 53 min.
Finowie w drugiej połowie dużo chętniej grają piłką. Trzeba jednak przyznać, ze pozwalają na to gospodarze, którzy czekają na okazję do kontry.
 50 min.
Ależ Vasara z Porokarą zagrali klepkę! Kamiński w ostatniej chwili wybił piłkę - już we własnym polu karnym.
 48 min.
Honka gubi piłkę na połowie Lecha, gospodarze ruszają z kontrą. Akcja kończy się strzałem Hamalainena, ale Viitala radzi sobie.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Mocny początek "Kolejorza", pół godziny do zapomnienia i atomowa końcówka. Niezła dyspozycja Lechitów. Wracamy za kwadrans.
 45+1 min.
AALTO! Ale huknął z 20 metrów! Piłka uciekła mu jednak z lewej nogi i strzał był niecelny.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 44 min.
Teraz świetna okazja Teodorczyka! Napastnik Lecha tym razem przegrał pojedynek sam na sam z Viitalą.
 43 min.
UBIPARIP! Ależ byłby gol! 20 metrów od bramki zauważył wysuniętego bramkarza i od razu uderzył. Piłka wpadłaby do siatki idealnie pod poprzeczką, ale Viitala poradził sobie.
 41 min.
Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawłowskiego. Kędziora wybił się w powietrze, przeskoczył wszystkich i uderzył mocno głową. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.
 41 min.
GOOOOOOOOL! KĘDZIORA!
 40 min.
UBIPARIP! Świetny strzał! Hamalainen ruszył z kontrą i wyłożył piłkę Ubiparipowi, który zdecydował się na potężny strzał z ok. 20 metrów. Viitala świetnie sparował jednak to uderzenie.
 38 min.
Kontra Lecha zakończyła się kontrą Honki. Vayrynen doszedł do przerzuconej piłki, ale zdecydowanie przesadził ze zgraniem/strzałem głową. Od bramki zacznie Burić.
 36 min.
Lechici chyba powoli zaczynają rozbijać fiński mur. Gospodarze coraz częściej dochodzą do pola karnego rywali. Brakuje jednak strzałów. Są co prawda z dystansu - ale trudno się zdecydować który był najgorszy.
 33 min.
Czy powinien być karny dla Lecha? Ubiparip wyskoczył w górę do strzału nożycami i chyba został lekko popchnięty. Sędzia jednak nie zareagował.
 32 min.
Bardzo ciekawe rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Lechitów. Ale Kamiński był na spalonym.
 31 min.
Pół godziny za nami. Podobać się mógł tylko pierwszy kwadrans. "Kolejorz" totalnie wyhamował.
 28 min.
Honka znalazła sposób na Lecha - stawia autobus pod bramką. Podopieczni trenera Rumaka w ogóle sobie z tym nie radzą.
 25 min.
Vayrynen sam pociągnął Honkę do przodu. Złamał do środka, szykował się do strzału z okolic pola karnego, ale został zablokowany.
 23 min.
Trener gospodarzy, Mariusz Rumak, musi się zastanawiać jakim cudem jego zespół stracił gola. Honka całkowicie nie radzi sobie z rozegraniem akcji.
 20 min.
Rzut rożny dla Lecha. Po krótkim rozegraniu Drewniak uderza z 25 metrów. Płasko, ale piłka nie dociera do bramki - za dużo Finów po drodze.
 18 min.
Lechici trochę zwalniają tempo gry. Dużo podań w środku pola, ale wicemistrzowie Polski lepiej sobie radzą z kontry.
 15 min.
Kwadrans za nami. "Kolejorz" w ciągłym natarciu - ale na tablicy świetlnej mamy remis.
 13 min.
Kolejna szybka akcja Lechitów. Pawłowski niedokładnie dograł jednak do przodu - mógł zdecydować się na indywidualną akcję.
 10 min.
Na razie bardzo dobre tempo meczu w Poznaniu. Oby tak do końca.
 7 min.
Ależ odpowiedź Finów! Szybka kontra, zgranie piłki wzdłuż bramki w wykonaniu Vayrynena i wykończenie akcji przez Koskinena, który nie zawahał się pójść za akcją do przodu. Przed strzałem futbolówkę mógł wybić Możdżeń, ale nie trafił w nią.
 7 min
GOOOOOOOOOOL! KOSKINEN! CO ZA ODPOWIEDŹ!
 6 min.
Świetne prostopadłe podanie w pole karne od Pawłowskiego. Baah zgubił krycie, Teodorczyk wpadł w szesnastkę i sam na sam nie dał szans bramkarzowi.
 6 min.
GOOOOOOOOOOOL! TEODORCZYK!
 4 min.
Idiotyczne zachowanie Ubiparipa - bramkarz Honki po strzale wypluł piłkę przed siebie i dopiero po chwili ją złapał. Nie przeszkodziło to Ubiparipowi dosłownie staranować bramkarza - choć na pewno zdążył zauważyć, że piłka jest już w rękach golkipera. Żółta kartka dla zawodnika Lecha i dla Baaha, który rzucił się na Ubiparipa po jego skoku na Viitalę.
 3 min.
Ależ zamieszanie w polu karnym Honki! Meite i Teodorczyk walczyli w polu karnym o piłkę niemal na leżąco. Ostatecznie goście ją wybili.
 1 min.
Zaczynamy.

Składy:

Lech Poznań:
Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora - Łukasz Trałka, Szymon Drewniak - Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen, Vojo Ubiparip - Łukasz Teodorczyk

Honka Espoo: Walter Viitala - Sampo Koskinen, Abdoulaye Meite, Gideon Baah, Henri Aalto - Moshtagh Yaghoubi, Ruben Palazuelos - Roni Porokara, Jussi Vasara, Antti Makijarvi - Tim Vayrynen
Lech Poznań sezon zaczął dobrze tylko w europejskich pucharach, bowiem na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Kibice liczą, że drużyna szybko złapie odpowiednią formę i w następnej kolejce trzy punkty zostaną w Poznaniu.

W meczu z Honką poznańska drużyna nie będzie mogła wystąpić w najsilniejszym składzie. Sytuacja kadrowa Lecha nie wygląda najlepiej, dlatego trener Mariusz Rumak będzie zmuszony przeprowadzić pewne zmiany w wyjściowej jedenastce. W spotkaniu z Finami na pewno zabraknie Rafała Murawskiego, Barry'ego Douglasa i Luisa Henriqueza.

Już w pierwszym starciu z Honką Lech udowodnił, że jest drużyną silniejszą, grającą bardziej dojrzale. Bezpieczny wynik nie zwalnia jednak poznaniaków z gry na najwyższym poziomie, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Lechici muszą w końcu zagrać pewnie i skutecznie, bo na to czekają kibice. W czwartek przy Bułgarskiej będzie okazja, aby wrócić na zwycięską drogę.