Eliminacje LE: Lech Poznań zameldował się w trzeciej rundzie

Eliminacje LE: Lech Poznań zameldował się w trzeciej rundzie

Kędziora uderza głową (fot. KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań pokonał Honkę Espoo 2:1 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Łukasz Teodorczyk i Tomasz Kędziora. Poznański zespół zmierzy się w trzeciej rundzie z Žalgirisem Wilno.
Lechici doskonale rozpoczęli spotkanie - objęli prowadzenie już w szóstej minucie meczu. Szymon Pawłowski doskonale zagrał prostopadłą piłkę w pole karne Honki, a Łukasz Teodorczyk wykorzystał niepewne zachowanie obrońców i sam na sam pokonał bramkarza Honki.

Nie minęło 60 sekund, a już było jednak 1:1. Lechici nie zdążyli jeszcze nacieszyć się bramką, kiedy ostudził ich Koskinen. Po szybkiej kontrze piłkę w polu karnym Jasmina Buricia dostał Vayrynen. Fin dograł futbolówkę wzdłuż bramki, a do siatki wbił ją właśnie Koskinen.

Po tych dwóch szybkich bramkach tempo meczu ewidentnie siadło. Lechici przebudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy wypracowali sobie kilka doskonałych sytuacji. Wykorzystali jednak tylko najtrudniejszą z nich - w 41. minucie Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Tomasz Kędziora. Młody Lechita uderzył głową, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Zobacz jak Lech Poznań wywalczył awans do kolejnej rundy

Po zmianie stron Lechici starali się już oszczędzać siły, a goście z Finlandii nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy. Najlepszą okazję miał w 73. minucie Vojo Ubiparip. Serb trafił jednak po prostopadłym podaniu Bartosza Ślusarskiego tylko w słupek.

Lech Poznań pokonał Honkę Espoo 2:1 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. W niej "Kolejorz" zmierzy się z Žalgirisem Wilno i ponownie będzie faworytem.