Borussia rozbiła Bayern i zdobyła Superpuchar Niemiec

Borussia rozbiła Bayern i zdobyła Superpuchar Niemiec

Zawodnicy Borussii Dortmund (fot. firo Sportphoto/Christopher Neundorf / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 4:2 (1:0) i zdobyła Superpuchar Niemiec. Zespół z Dortmundu rozegrał doskonałe spotkanie, a nowy trener Bawarczyków, Pep Guardiola, zaczął swoją przygodę z tym klubem od prestiżowej porażki.
Wicemistrzowie Niemiec rozpoczęli spotkanie doskonale i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Gospodarze wykorzystai absurdalne zachowanie bramkarza Bawarczyków - Lewandowski dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a Bender zgrał ją głową. Zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę powinien przejąć Starke. Bramkarz Bayernu jednak... wypuścił ją z rąk. Do pustej bramki wbij ją z kolei Reus. Trzy minut później do siatki trafił już Lewandowski. Polak był jednak na minimalnym spalonym w momencie podania i gol został słusznie nieuznany.

Bayern tymczasem powoli otrząsnął się z szoku po szybko straconej bramce i zaczął atakować. W bramce Dortmundczyków doskonale jednak sprawował się Weindenfeller. W 19. minucie doskonałą sytuacje zmarnował za to Lewandowski. Polski napastnik po szybkiej akcji dostał podanie przed bramkę od Reusa. "Lewy" zaatakował piłkę na wślizgu, ale nie był w stanie pokonać Starke'a z trzech metrów.

Mecz na dobre rozpoczął się po przerwie - w 54. minucie stan gry wyrównał Robben. Holender wykorzystał dośrodkowanie Lahma i głową skierował piłkę do bramki. Bayern cieszył się z wyrównania... niecałe dwie minuty. Gundogan w odpowiedzi dośrodkował piłkę w pole karne Bayernu, a do własnej bramki przypadkowym, ale jakże efektownym szczupakiem wbił ją Van Buyten.

Nie minęła kolejna minuta, a było już 3:0. Tym razem Gundogan rozwiązał już sprawę już sam - zbliżył się do pola karnego Bawarczyków, nawinął Muellera, przełożył piłkę na prawą nogę i idealnie dokręcił ją na dalszy słupek. Futbolówka była poza zasięgiem bramkarza.

Zobacz jak Borussia zaskoczyła Guardiolę

Mistrzowie Niemiec wrócili do gry w 65. minucie, kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robben. Znowu podawał Lahm, tym razem Holender przyjął piłkę w szesnastce, obrócił się i płaskim strzałem pokonał Weidenfellera. Bayern nacierał dalej, Borussia nastawiła się na kontry. Jedna z nich - w 86. minucie - zakończyła się czwartą bramką wicemistrzów Niemiec. Akcję rozpoczął Lewandowski, który zagrał piłkę do rozpędzonego Aubameyanga. Ten z kolei wpadł w pole karne i obok Starke'a zagrał do Reusa. Niemiec rozpoczął mecz strzałem do pustej bramki i tak go zakończył.

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 4:2 i zasłużenie zdobyła Superpuchar Niemiec. Pep Guardiola swoją przygodę z Bayernem zaczął od bardzo prestiżowej porażki.