Eliminacje LE: blamaż Lecha Poznań na Litwie

Eliminacje LE: blamaż Lecha Poznań na Litwie

Żalgiris lepszy od Lecha Poznań! (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań przegrał 0:1 (0:1) z Żalgirisem Wilno w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Jedyną bramkę meczu zdobył w 44. minucie Mantas Kuklys. Podopieczni Mariusza Rumaka rozegrali fatalne spotkanie i będą musieli odrabiać straty w Poznaniu.
Wicemistrzowie Polski już od początku spotkania mieli problemy z konstruowaniem składnych akcji. Podopieczni Mariusza Rumaka przez prawie całą pierwszą połowę nie stworzyli sobie ani jednej groźnej sytuacji. Z kolei zawodnicy Żalgirisu, gdy spostrzegli, że Lech jest niegroźny, ruszyli do ataku. W efekcie wicemistrzowie Litwy pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłali w 35. minucie. Po dośrodkowaniu piłkę do bramki Kotorowskiego z najbliższej odległości wbił Leliuga, ale sędzia słusznie odgwizdał niewielki spalony.

W 43. minucie w końcu dobrą okazję stworzyli sobie zawodnicy "Kolejorza". Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Ubiparip uderzył głową tuż obok słupka. Na odpowiedź Lech nie musiał długo czekać - i stracił bramkę minutę później. Znowu - tak jak w meczu z Cracovią - błąd popełnił Kotorowski. Kuklys dośrodkował piłkę, Arboleda zgubił krycie, Kamiński zniknął, a jeden z gospodarzy wyskoczył do piłki, ale nawet jej nie dotknął. Tymczasem piłka leciała dalej do bramki i... przeleciała przez ręce Kotorowskiemu.

Stracony gol - prawie do szatni - nie otrzeźwił wicemistrzów Polski. Po zmianie stron dalej przeważali gospodarze, a goście z Poznania mieli problemy z tworzeniem sobie sytuacji strzeleckich. Lech Poznań nieoczekiwanie - ale zasłużenie - przegrał 0:1 w Wilnie z Żalgirisem i oddalił się od awansu do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Za tydzień podopieczni trenera Mariusza Rumaka będą musieli odrabiać straty.