Puchar Gampera: Barcelona rozgromiła Santos. Osiem goli!

Neymar (fot. MARIUSZ PALCZYNSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Tata Martino zanotował doskonały debiut jako szkoleniowiec FC Barcelony. Jego zespół pokonał brazylijski Santos 8:0 i zdobył Puchar Gampera. Asystę zanotował nowy nabytek katalońskiej drużyny - Neymar.
Katalończycy bardzo szybko rozpoczęli strzelecką fiestę. Już w siódmej minucie Messi wykorzystał niefrasobliwość rywali w defensywie, ubiegł bramkarza, który ruszył do piłki, i umieścił futbolówkę w pustej bramce. Już trzy minuty później było 2:0 - piłkę do własnej bramki wbił Leo.

W pierwszej połowie padły jeszcze dwa gole. W 20. minucie bramkarza rywali pokonał Alexis Sanchez, a w 28. Pedro. Obaj zdobyli swoje bramki po koronkowych akcjach swojej drużyny. Alexis wykorzystał podanie Messiego i umieścił piłkę przy słupku po strzale z 10 metrów, Pedro z kolei wepchnął futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Katalończycy kontynuowali swój trening strzelecki po przerwie, kiedy na murawie pojawił się Neymar. W 51. i 66. minucie na listę strzelców wpisał się Fabregas. Neymar asystował przy drugim trafieniu byłego pomocnika Arsenalu.

W 73. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Adriano. Brazylijski obrońca z ponad 20 metrów idealnie dokręcił piłkę na dalszy słupek. Wynik meczu ustalił w 81. minucie jeden z młodszych wychowanków Barcelony, Dongou.