David Moyes wywalczył pierwsze trofeum w Manchesterze United

David Moyes wywalczył pierwsze trofeum w Manchesterze United

Wembley (fot. Øyvind Vik/Wikipedia/domena publiczna)
Manchester United pokonał Wigan Athletic 2:0 i zdobył po raz dwudziesty w historii klubu Tarczę Wspólnoty. Obie bramki dla mistrzów Anglii strzelił Robin van Persie.
Mistrzowie Anglii postanowili nie popełnić błędu swoich kolegów z Manchesteru City, którzy w finale Pucharu Anglii nie strzelili Wigan ani jednej bramki, i od razu ruszyli do ataku. Już w szóstej minucie niesamowitą bramkę strzelił Robin van Persie. Patrice Evra dośrodkował piłkę z lewego skrzydła - wydawało się, że niedokładnie. Nagle na piłkę nabiegł jednak van Persie i pokazał dlaczego nazywa się go latającym Holendrem. Napastnik uderzył głową z... piętnastu metrów, przymierzył na dalszy słupek i pokonał bramkarza rywali.

Zobacz jak podopieczni Davida Moyesa zdobyli Tarczę Wspólnoty

Po zdobyciu gola "Czerwone Diabły" trochę wyhamowały, z kolei zawodnicy Wigan nie radzili sobie z rywalami w środku pola. W 38. minucie drugą bramkę dla MU mógł zdobyć Danny Welbeck. Anglik przyjął piłkę w polu karnym i uderzył z półobrotu. Carson odbił jednak futbolówkę.

Po przerwie The Latics ruszyli ostro do ataku, ale zapędy zdobywców Pucharu Anglii przerwał Robin van Persie. Po koronkowej akcji Holender uderzył z 17 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Od tego momentu przewaga "Czerwonych Diabłów" rosła, ale więcej bramek już nie padło. Manchester United zdobył Tarczę Wspólnoty po raz dwudziesty w historii klubu, a David Moyes zaczął swoją przygodę z zespołem z Old Trafford od trofeum.