Mistrz Kazachstanu nie zagra w Lidze Mistrzów

Mistrz Kazachstanu nie zagra w Lidze Mistrzów

Wiemy już kto zagra w Lidze Mistrzów. Mistrza Polski - tradycyjnie - zabraknie w tym gronie
Szachtior Karaganda przegrał w Glasgow z Celtikiem 0:3 i - mimo zwycięstwa 2:0 w pierwszym meczu - nie zdołał awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gola decydującego o awansie Celtic strzelił już w doliczonym czasie gry.
Mistrz Kazachstanu po pierwszym meczu był bardzo bliski historycznego awansu do Ligi Mistrzów (w LM jak dotąd nigdy jeszcze nie grała drużyna z Kazachstanu). Celtic w rewanżu zdołał jednak odrobić straty po strzałach Krisa Commonsa i Georgiosa Samarasa. Do 90. minuty utrzymywał się wynik 2:0 dla Szkotów co oznaczało konieczność rozegrania dogrywki. Jednak na sekundy przed końcem do bramki Szachtiora trafił James Forrest - i to mistrz Szkocji awansował do fazy grupowej LM.

W Lidze Mistrzów zagra też Milan, który po remisie 1:1 w Eindhoven na własnym boisku wygrał z PSV 3:0 (gole strzelali Kevin Prince Boateng - dwa, oraz Mario Balotelli). Po skromne wygranej 2:1 na własnym boisku mistrz Czech Viktoria Pilzno pokonał na wyjeździe słoweński Maribor 1:0 i również zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Do LM zgodnie z oczekiwaniami awansowały też Real Sociedad San Sebastian oraz Zenit Sankt Petersburg. Hiszpańska drużyna po zwycięstwie 2:0 w Lyonie u siebie wygrała z Olympique w takim samym stosunku po dwóch bramkach Carlosa Veli. Z kolei Zenit Sankt Petersburg, który na wyjeździe wygrał z portugalskim Pacos Ferreira 4:1, u siebie znów strzelił Portugalczykom cztery bramki tracąc przy tym dwa gole (dla Zenitu dwa razy trafił Danny, a po jednym golu zapisali na swoim koncie Aleksandr Bucharow i Andriej Arszawin - Portugalczycy cieszyli się z goli po strzałach Manuela Jose i Carlao).