Kuciak nie zagra przez trzy miesiące

Kuciak nie zagra przez trzy miesiące

Dusan Kuciak (fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Co najmniej trzy miesiące odpocznie od piłki podstawowy bramkarz Legii Warszawa Dusan Kuciak. Słowak doznał kontuzji w meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Legia podejmowała w Warszawie Steauę (mecz zakończył się remisem 2:2, do Ligi Mistrzów awansowała Steaua).
W czasie meczu ze Steauą Kuciak doznał kontuzji kolana. Początkowo mówiło się o 6-8 tygodniach przerwy w grze, ale po artroskopii kolana okazało się, iż Słowak będzie pauzował dłużej. - Podczas artroskopii okazało się, że uszkodzenia chrząstki stawu kolanowego są większe, niż podejrzewaliśmy. W tej sytuacji przerwa Dusana w grze przy optymistycznym założeniu potrwa trzy miesiące, a może być jeszcze dłuższa. Za dwa tygodnie zawodnik przejdzie kolejne badania, które wykażą, czy ten okres wystarczy, aby bramkarz wrócił do zdrowia - poinformował doktor Maciej Tabiszewski w rozmowie z serwisem legia.com.

W związku z kontuzją Kuciaka Legia zgłosiła do rozgrywek ligowych dodatkowego bramkarza - Marijana Antalovicia.