Messi strzelił trzy bramki i ledwo wygrał

Messi strzelił trzy bramki i ledwo wygrał

Lionel Messi nie wystąpi w meczu Malaga - FC Barcelona (fot. Cesar Cebolla / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona pokonała Valencię 3:2 w meczu trzeciej kolejki Primera Division. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu, a klasycznego hat-tricka zanotował Lionel Messi - podaje Sport.pl.
Mecz rozegrany Estadio Mestalla zapowiadał się na koncert Lionela Messiego. Argentyńczyk jeszcze w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Bramki zdobywał w 11., 39. po podaniach Cesca Fabregasa i w 41. minucie po zagraniu Neymara.

Wydawało się, że Katalończycy zejdą do szatni z komfortowym prowadzeniem 3:0 - tak było jeszcze w 44. minucie. W 45. minucie i w doliczonym czasie pierwszej połowy dwie bramki zdobył jednak Helder Postiga, czym wprawił mistrzów Hiszpanii w konsternację.

Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. Należy jednak zauważyć, że obie drużyny po zmianie stron seryjnie marnowały swoje sytuacje i równie dobrze mecz mógł zakończyć się wygraną Valencii. Ponadto sam Messi, gdyby był skuteczniejszy, mógłby zakończyć mecz z... sześcioma bramkami na koncie.

Po trzech kolejkach Primera Division FC Barcelona ma komplet trzech zwycięstw i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu. Trzy wygrane mają także Atletico Madryt, Villareal i Real Madryt.