Nietypowy wyczyn piłkarza Swansea - gol i trzy asysty. Dwie dla rywala

Nietypowy wyczyn piłkarza Swansea - gol i trzy asysty. Dwie dla rywala

Piłka nożna(fot.sxc.hu)
Poniedziałkowe spotkanie Swansea i Liverpoolu zakończyło czwartą kolejkę Premier League. W meczu padł wynik 2:2, a nietypowym osiągnięciem "popisał" się jeden z gospodarzy, Jonjo Shelvey. Pomocnik Swansea zdobył bramkę i asystował przy trzech trafieniach. Dwie z nich padły dla... rywali - podaje "Daily Mail".
Anglik rozpoczął mecz doskonale - po indywidualnej akcji pokonał bramkarza "The Reds" już w drugiej minucie. Shelvey z pewnością chciał udowodnić Liverpoolowi swoją wartość, ponieważ jeszcze w poprzednim sezonie piłkarz występował właśnie w tym klubie.

Już w czwartej minucie "The Reds" nie mogli mieć jednak wątpliwości co do przydatności Shelveya, za to zastanawiać się nad jego lojalnością mogli kibice Swansea. Shelvey próbował podać do swojego bramkarza, ale zagrał na tyle lekko, że piłkę przechwycił Daniel Sturridge i pewnie umieścił ją w bramce.

Pomocnik swój "wyczyn" powtórzył pod koniec pierwszej połowy, kiedy chciał przerzucić piłkę na skrzydło. Tym razem futbolówkę przejął Victor Moses i również zdobył bramkę. Po zmianie stron Shelveyowi udało się jednak zrehabilitować - w 64. minucie asystował przy trafieniu Michu.

Liverpool stracił pierwsze punkty w sezonie, ale z dziesięcioma oczkami na koncie nadal jest liderem Premier League. Swansea po czterech meczach ma cztery punkty i zajmuje trzynastą lokatę w tabeli.