Liga Mistrzów rusza z przytupem - 30 bramek i hat-trick Ronaldo

Liga Mistrzów rusza z przytupem - 30 bramek i hat-trick Ronaldo

Cristiano Ronaldo (fot. Spfc/Seskimphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w pierwszy tegoroczny wieczór z Ligą Mistrzów. W ośmiu spotkaniach padło aż trzydzieści bramek, a Cristiano Ronaldo uczcił nowy kontrakt z Realem Madryt hat-trickiem.
"Królewscy" w meczu z Galatasaray długo nie przekonywali, w pierwszej połowie grali wręcz bardzo słabo, choć objęli prowadzenie w 33. minucie po golu Isco. Wicemistrzowie Hiszpanii na dobre rozkręcili się dopiero po przerwie. Cristiano Ronaldo, który przed kilkoma dniami podpisał nowy kontrakt z madryckim klubem, choć do przerwy był rażąco nieskuteczny, po zmianie stron zdobył hat-tricka. Cały mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla gości.

Bramek nie zabrakło także na innych boiskach. Manchester United rozbił Bayer Leverkusen 4:2, a Paris Saint-Germain ograło Olympiakos Pireus 4:1. Po trzy bramki rywalom strzeliły zespoły Manchesteru City i Bayernu Monachium.

Pierwsze punkty w tegorocznej Lidze Mistrzów stracił za to Juventus. Mistrzowie Włoch nie potrafili pokonać FC Kopenhagi, spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wyniki:

Real Sociedad 0:2 Szachtar Donieck
Bramki: Teixeira (65., 87.)

Manchester United 4:2 Bayer Leverkusen
Bramki: Rooney (22., 70.), Van Persie (59.), Valencia (79.), Rolfes (54.), Toprak (88.)