NA ŻYWO: Legia Warszawa - Górnik Zabrze

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Górnik Zabrze

Miroslav Radović podczas meczu Legia - Górnik z poprzedniego sezonu (fot. DARIUSZ HERMIERSZ / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze 2:1 (1:1) w hicie ósmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dzięki wygranej stołeczny klub został samodzielnym liderem tabeli.
 90+3 min.
Koniec! Legia Warszawa jest samodzielnym liderem. Górnik pokonany po raz pierwszy w sezonie.
 90+3 min.
Żółta kartka dla Kosznika.
 90+3 min.
Legioniści robią co chcą! Ojamaa naciera lewym skrzydłem i wbija piłkę pod bramkę. Tam za dziewiątkę robi... Jodłowiec. Ojamaa gra mu jednak odrobinę za plecy.
 90+2 min.
Żółta kartka dla Vrdoljaka.
 90 min.
Arbiter dolicza 180 sekund.
 89 min.
Legia dała się zaskoczyć tuż po utracie gola, ale gospodarze szybko pozbierali się. Prowadzą ale wcale nie bronią się. Szukają kolejnego gola.
 87 min.
NAKOULMA! SZEŚĆ METRÓW! Świetnie wyłożyli mu piłkę koledzy - Mączyński i Iwan - ale napastnik Burkina Faso uderza fatalnie.
 86 min.
Brzyski dośrodkowuje ostrą, dochodzącą piłkę, Vrdoljak uderza głową. Piłka odbija się od poprzeczki i dosłownie wpada w Jodłowca. Piłka się od niego odbija i wpada do siatki!
 86 min.
Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Legii. Brzyski dogrywa i... GOOOOOOOL! ALE ZAMIESZANIE!
 84 min.
Mikita zmienia Saganowskiego.
 84 min.
Radović idzie na przebój do piłki po zagraniu od Brzyskiego. Obrońcy Górnika są niezdecydowani, więc Serb wbiega pomiędzy nich i uderza. Piłka ląduje na górnej siatce.
 82 min.
Pinto gra prostopadle do Radovicia, Radović próbuje uruchomić Saganowskiego. Ale podaje niecelnie.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Hit kolejki na remis?
 79 min.
Goście próbują się odgryźć. Nakoulma wpada z piłką w pole karne i zaczyna z nią tańczyć. Problem w tym, że tańczy w miejscu i jest pod podwójnym kryciem.
 76 min.
Kwadrans do końca, czy zabrzanie wytrzymają? Goście wyglądają jakby zupełnie uszło z nich powietrze. Tym razem w pole karne wpada Ojamaa, mija dwóch rywali, ale nie potrafi dokładnie odegrać przed bramkę.
 74 min.
Pinto zmienia Furmana.
 73 min.
Groźnie! Brzyski uderza z 20 metrów, Steinbors odbija prosto pod nogi Radovicia! Ale Serb uderza w środek bramki.
 72 min.
Iwan zastępuje Sobolewskiego.
 72 min.
Zabrzanie szukają akcji zaczepnej. Nakoulma przejmuje piłkę po dośrodkowaniu, ale goście szybko dają się wypchnąć poza pole karne.
 70 min.
Ależ szczęście gości! Radović wpada w pole karne, łamie do środka, robi jeszcze jeden zwód i uderza. Piłka odbija się od Mączyńskiego, Steinbors tylko odprowadza ją wzrokiem. Na jego szczęście mija słupek.
 68 min.
Augustyn schodzi, w jego miejsce Gancarczyk.
 67 min.
Mnóstwo miejsca na murawie. Legioniści w pełnym natarciu, zabrzanie też już się nie chcą bronić i w każdej okazji próbują atakować.
 65 min.
Radović strzela! Po dośrodkowaniu ze skrzydła piłka przypadkowo trafia pod nogi Radovicia, który nie waha się. Ale nie trafia nawet w światło bramki.
 64 min.
Zabrzanie przetrwali oblężenie. Przez kilka minut nie byli w stanie wyjść z własnego pola karnego, ale gospodarze nadal w natarciu.
 62 min.
Małkowski zmienia Madeja.
 62 min.
Fatalne wykonanie. Brzyski trafia prosto w mur.
 61 min.
Oblężenie bramki Górnika trwa! Będzie rzut wolny z 17 metrów po faulu na Radoviciu w wykonaniu Nakoulmy.
 58 min.
ŻYRO! CO ON ZROBIŁ! Broź fenomenalnie przerzucił piłkę nad linią obrony w pole karne! Tam futbolówkę przejął sam na sam przed bramkarzem Żyro, ale... nie potrafił złożyć się do strzału. Prawie że zabił się o własne nogi.
 57 min.
Ależ gubią się zabrzanie! Legioniści całkowicie zdominowali rywali! W ciągu minuty trzykrotnie przedarli się w pole karne gości, obrońcy Górnika przerażają swoją nieporadnością.
 56 min.
Tymczasem "Wojskowi" przejmują piłkę na połowie rywala! Saganowski nie jest w stanie jednak dokładnie dograć do Radovicia.
 54 min.
Początek drugiej połowy zdecydowanie nie jest tak efektowny jak pierwsza odsłona meczu. Ale każda z drużyn chce tutaj wygrać, więc na pewno zaraz coś się zacznie dziać.
 53 min.
Vrdoljak leży na murawie. Przypadkiem dostał piłką w twarz od Sobolewskiego.
 51 min.
Legia wychodzi z ciekawą akcją. Broź próbuje uderzać z 20 metrów, ale zostaje zablokowany. Po chwili kolejna kontra gospodarzy - Ojamaa urywa się rywalom i gra w pole karne... do bramkarza.
 49 min.
Rzut rożny dla gości. Mączyński gra krótko, po chwili mamy dośrodkowanie. Legioniści wybijają.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+3 min.
Rzut wolny dla Górnika. Mączyński dośrodkowuje... poza boisko. Przerwa.
 45+1 min.
Dziwna decyzja sędziego. Augustyn przewraca ruszającego na bramkę z piłką Saganowskiego, arbiter... każe grać.
 45 min.
Sędzia przedłuża pierwszą połowię o dwie minuty.
 42 min.
Rzut wolny dla gospodarzy. Brzyski dośrodkowuje piłkę w pole karne, rywale górują w powietrzu i oddalają zagrożenie.
 40 min.
Furman traci piłkę na własnej połowie! Tak jak Vrdoljak w meczu ze Steauą. Na szczęście dla gospodarzy to tylko Górnik. Mączyński uderza w kosmos.
 38 min.
Korner dla Legii. Brzyski dośrodkowuje... od bramki zacznie Steinbors.
 37 min.
Żółta kartka dla Nakoulmy.
 36 min.
Kosecki jest kontuzjowany. Zmienia go Żyro.
 34 min.
GOL! VRDOLJAK! Strzał w lewy górny róg bramki.
 33 min.
Ojamaa rozpędza się z piłką. Mija Kosznika i daje się sfaulować Przybylskiemu. Rzut karny i żółta kartka.
 33 min.
RZUT KARNY DLA LEGII WARSZAWA!
 31 min.
Pół godziny. Zdobyta bramka po zrywie Nakoulmy pomogła gościom. Górnik znowu prowadzi grę w środku pola.
 30 min.
Sobolewski przerywa kontrę Radovicia. Żółta kartka dla Sobolewskiego i... dla Radovicia, który miał wyjątkowo dużo żalu do rywala.
 27 min.
Legia w tym sezonie - jeżeli traciła bramkę pierwsza - zawsze przegrywała. Czy dzisiaj będzie inaczej?
 24 min.
Nakoulma rozpędza się, mija kilku Legionistów. Piłkę traci dopiero w polu karnym, ale Brzyski podaje do... Madeja. Ten uderza w okienko!
 24 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! MADEJ!
 23 min.
Okazja na dostanie się w pole karne Górnika. Brzyski dorzuca piłkę z rzutu wolnego, Jodłowiec uderza. Steinbors broni.
 22 min.
Gospodarze zaczynają powoli panować nad środkową strefą boiska. Pole karne jest jednak dla nich zdecydowanie dla daleko. To samo dotyczy gości, którzy już stracili początkowy impet.
 19 min.
Kosecki rusza do prostopadłej piłki i wpada w pole karne. Skrzydłowy źle jednak dogrywa przed bramkę i zagrożenie zostaje oddalone.
 18 min.
Legioniści zaczynają się rozglądać na połowie rywali, więc Górnik rusza z kontrą. Fatalną.
 16 min.
Kwadrans za nami. Trener Jan Urban stoi pod linią wyraźnie niezadowolony. Górnik nadal ma przewagę optyczną, ale coraz mniej z niej wynika.
 13 min.
Zaledwie pierwsza akcja gospodarzy, po której mogło coś powstać. Kosznik gubi piłkę pod własną bramką, przejmuje ją Radović. Serb uderza jednak fatalnie.
 11 min.
Ponad dziesięć minut za nami. Na razie Górnik zdecydowanie imponuje. Gospodarze trochę jak dzieci we mgle.
 8 min.
Agresywny pressing opłaca się gościom. Legioniści tracą piłkę najczęściej w okolicach linii środkowej.
 7 min.
Legioniści grają na razie niemal tak biernie z Górnikiem jak Lazio z Legią. To zaplanowana taktyka na 1:0?
 4 min.
Gospodarze próbują przenieść grę na połowę rywala. Na razie wychodzi im to dosyć średnio. Dużo walki w środku pola.
 2 min.
Bardziej ofensywnie nastawiony na początku meczu jest Górnik. Gospodarze na razie przyczajeni.
 1 min.
Gramy!

Legia Warszawa: Skaba, Broź, Jodłowiec, Rzeźniczak, Brzyski, Vrdoljak, Furman, Ojamaa, Radović, Kosecki, Saganowski

Górnik Zabrze: Steinbors, Kosznik, Szeweluchin, Augustyn, Olkowski, Sobolewski, Przybylski, Madej, Mączyński, Nakoulma, Zachara
Mistrzowie Polski będą próbowali dzisiaj poprawić sobie humory po czwartkowej porażce z rzymskim Lazio w ramach Ligi Europy. Legioniści we Włoszech rozegrali całkiem solidne spotkanie, wstydu nie przynieśli, ale koniec końców przegrali 0:1.

O poprawę nastrojów przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie może być jednak dzisiaj trudno. Podopieczni Adama Nawałka są bowiem w tym sezonie w ekstraklasie wciąż niepokonani. Górnik ma na swoim koncie cztery wygrane i trzy remisy. Legia dla porównania pięć razy wygrała, ale już dwukrotnie przegrała - z Ruchem Chorzów i Lechią Gdańsk. "Wojskowych" tłumaczy jednak rywalizacja o Ligę Mistrzów ze Steauą Bukareszt. W tamtym czasie mecze ligowe w Warszawie po prostu były nieistotne.

Problem gospodarzom mogą sprawić dzisiaj kontuzje. Jan Urban, który tak lubuje się w rotowaniu składem, z powodu urazów będzie musiał posłać do boju skład zbliżony do tego, który wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. To dobre wiadomości dla Adama Nawałki - Legioniści będą zmęczeni i pozbawieni swoich największych atutów - chociażby Wladimira Dwaliszwilego, który w poprzednim ligowym spotkaniu zanotował hat-tricka. W bramce ponownie stanie Wojciech Skaba.

Legia i Górnik mają komfortową sytuację w tabeli. Nawet w przypadku remisu obie drużyny zachowają miejsca na szczycie dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych spotkaniach. Ani Legii, ani Górnika nikt w tej kolejce nie dogoni. Ale który z tych zespołów okaże się lepszy dzisiaj?