LM: Oezil znowu błyszczy, Barcelona wymęczyła trzy punkty

Mesut Oezil (fot. ESPA Photo Agency / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się wtorkowe spotkania drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Drugie zwycięstwo zanotował Arsenal, który do wygranej po raz kolejny w tym sezonie poprowadził Mesut Oezil. Osłabiona brakiem Lionela Messiego FC Barcelona z wielkimi trudnościami wygrała z kolei wyjazdowe spotkanie z Celtikiem Glasgow.
"Kanonierzy" zaskakująco łatwo poradzili sobie z Napoli, które przed dwoma tygodniami pokonało Borussię Dortmund. Wynik meczu otworzył już w ósmej minucie Mesut Oezil, który z okolic linii pola karnego mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Włochów. Kilka minut później było już po meczu - tym razem Oezil asystował. Niemiec wpadł w pole karne i odegrał na piąty metr do Girouda, który spokojnie umieścił futbolówkę w bramce. Arsenal rozbił włoski zespół uważany przez wielu komentatorów za czarnego konia tegorocznych rozgrywek LM w zaledwie kwadrans.

Więcej problemów mieli ubiegłoroczni półfinaliści Ligi Mistrzów, zawodnicy FC Barcelony. Osłabieni brakiem kontuzjowanego Lionela Messiego Katalończycy zmierzyli się w Glasgow z Celtikiem. Oba zespoły w tej fazie Champions League spotkały się także przed rokiem - i wtedy na Celtic Park górą byli gospodarze. Szkoci znowu wyszli na boisko w ultradefensywnym ustawieniu i czekali na swoje kontry. Tym razem jednak bramki nie zdobyli - jedynego gola meczu strzelił w 76. minucie Fabregas, który wykorzystał dośrodkowanie Alexisa i głową skierował piłkę do bramki.

Ciekawie było także w Bukareszcie - zawodnicy Chelsea, podrażnieni kompromitującą porażką z FC Basel przed dwoma tygodniami, rozbili Steauę, która rywalizowała w eliminacjach z Legią Warszawa, aż 4:0.