Wolfsburg grał, Wisła patrzyła - wygrała... Wisła. Głowacki kontuzjowany?

Wolfsburg grał, Wisła patrzyła - wygrała... Wisła. Głowacki kontuzjowany?

Wisła gra z VfL Wolfsburg (fot.sxc.hu)
Wisła Kraków wygrała z Vfl Wolfsburg 2:1 w sparingowym meczu rozgrywanym w Krakowie. Pierwszego gola dla Białej Gwiazdy zdobył Wilde Guerrier. W 63. minucie stan meczu wyrównał Slobodan Medojević, ale w 74. minucie pięknym strzałem z dystansu prowadzenie Wiśle dał Emmanuel Sarki.
Wisła Kraków, jedyna drużyna bez porażki w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, w pierwszej połowie była tylko tłem dla 14. drużyny Bundesligi. Wiślacy oddali przez 45. minut tylko jeden strzał na bramkę gości z Wolfsburga - tymczasem jeśli chodzi o gości to sam Stefan Kutschke mógł strzelić dla nich trzy bramki. Po wznowieniu gry reprezentant Haiti grający w barwach Wisły Kraków wykorzystał jednak swoją szybkość i dzięki temu Wisła prowadziła 1:0. Potem jednak do głosu znów doszli goście - i w 63. minucie Medjoević dobił piłkę, która wcześniej po strzale Federico Palaciosa trafiła w poprzeczkę. Potem sędzia powinien był podyktować rzut karny dla gości - ale zamiast bramki dającej prowadzenie Wolfsburgowi padł gol dla Wisły - Sarki strzelił nie do obrony z niemal 30 metrów.

W końcówce meczu boisko - z powodu urazów - opuścili Sarki i Arkadiusz Głowacki.

Wisła grała w składzie: Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Jovanović (Nalepa), Bunoza - Garguła, Małecki - Sarki, Boguski, Guerrier - Kamiński (Fryc).