El. MŚ: Rosjanie jadą do Brazylii, Portugalię czeka baraż

El. MŚ: Rosjanie jadą do Brazylii, Portugalię czeka baraż

Cristiano Ronaldo (fot. Pedro Nunes / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Rosja zremisowała na wyjeździe z Azerbejdżanem w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata - i dzięki temu zapewniła sobie awans do finałów mistrzostw świata, które w 2014 roku rozegrane zostaną w Brazylii. Drugie miejsce w Grupie F zajęła Portugalia, która o awans do mistrzostw świata powalczy w barażach.
Portugalia - po remisie 1:1 z Izraelem - awansowałaby do mistrzostw świata bezpośrednio jedynie w przypadku gdyby Rosja przegrała z Azerbejdżanem. Rosjanie już od 16. minuty prowadzili jednak z Azerami po golu Romana Szyrokowa, a bramkę stracili dopiero w ostatniej minucie spotkania (zdobył ją Vagif Javadov). Przy takim wyniku rezultat meczu Portugalia-Luksemburg (3:0 dla Portugalii) nie miał już wpływu na kolejność drużyn w grupie.