NA ŻYWO: Lech Poznań - Legia Warszawa

NA ŻYWO: Lech Poznań - Legia Warszawa

Daniel Łukasik i Rafał Murawski (fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań zremisował 1:1 (0:0) z Legią Warszawa w hitowym spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu po przerwie otworzył Tomasz Jodłowiec. Gola wyrównującego zdobył Gergo Lovrencsics.
 90+4 min.
I to jest koniec! Lech remisuje z Legią, która wraca na pozycję lidera T-ME, ale ma tyle samo punktów co Górnik. Oba zespoły wyglądają na niezadowolone, ale remis chyba jest sprawiedliwy. Choć więcej stuprocentowych sytuacji zmarnowała Legia.
 90+3 min.
Douglas dośrodkowuje, goście znowu wybijają.
 90+2 min.
Hamalainen świetnie przepuszcza piłkę, Murawski jest w polu karnym i ma pozycję do strzału! Jodłowiec świetnie czyści wślizgiem, ale będzie rzut rożny.
 90+1 min.
Sędzia dolicza cztery minuty.
 90 min.
Brzydki faul Wawrzyniaka na Linettym. Żółta kartka.
 90 min.
Rzut rożny dla gospodarzy w dziewięćdziesiątej minucie meczu! Douglas dośrodkowuje, Junior wybija piłkę.
 88 min.
Podwójna zmiana w Lechu. Schodzą Lovrencsics i Trałka, wchodzą Injać i Ślusarski.
 86 min.
Kucharczyk zastępuje Ojamę.
 85 min.
Ceesay notorycznie poluje na nogi Legionistów. W końcu żółta kartka.
 84 min.
Rzut wolny spod linii bocznej dla Legii. Dalekie dośrodkowanie w pole karne... SŁUPEK! Ale i spalony.
 83 min.
Ależ to się zmienia. Lech kontrolował grę w pierwszej połowie, teraz na murawie rządzą goście.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Legia gra lewym skrzydłem, Wawrzyniak stara się współpracować z Brzyskim.
 80 min.
Tymczasem w ataku udziela się Ceesay. Z 20 metrów uderza jednak w środek bramki.
 79 min.
Linetty próbuje dośrodkować piłkę w pole karne. Zdecydowanie za mocno. Tymczasem Wawrzyniak zmienia poobijanego Koseckiego. Brzyski zapewne przejdzie na skrzydło, a Wawrzyniak wejdzie na bok obrony.
 76 min.
Kosecki znowu znokautowany. Wołąkiewicz chciał kopnąć piłkę, kopnął Koseckiego.
 74 min.
Linety zmienia Pawłowskiego.
 73 min.
Lovrencsics szuka drugiej bramki. Dobry strzał z 20 metrów, ale obok słupka.
 72 min.
Ciekawa próba Bereszyńskiego. Niby strzał, ale z drugiej strony piłkę spokojnie mógł wbić do bramki Dwaliszwili. Gostomski nie dał się jednak zaskoczyć.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Czy któraś z drużyn wyprowadzi decydujący cios? Oba zespoły miały już na to okazje i solidarnie je zmarnowały.
 69 min.
Niesamowite tempo gry w drugiej połowie. Zawodnicy obu drużyn chyba specjalnie odpoczywali przed zmianą stron, żeby teraz dać z siebie wszystko.
 66 min
Żółta kartka dla Vrdoljaka. Kartki sypią się jedna po drugiej.
 64 min.
OJAMAA MARNUJE SETKĘ! Ależ błąd Kamińskiego! Estończyk przepchnął młodego Lechitę i stanął oko w oko z Gostomskim! Uderzył jednak prosto w bramkarza. Legia marnuje doskonałe okazje taśmowo!
 64 min.
Świetna prostopadła piłka do Teodorczyka! Junior wytrącił go jednak z rytmu biegu - dzięki temu do futbolówki zdążył Skaba.
 62 min.
Korner dla Legii. Furman dośrodkowuje, piłka zostaje wybita. Kosecki uderza potężnie z 20 metrów. Ale prosto w Gostomskiego.
 61 min.
Rzut wolny dla Legii. Brzyski uderza w mur, Furman poprawia. Piłka też nie dociera do bramki.
 59 min.
Legia rusza z kontrą... sześcioma zawodnikami! Ale Ojamaa fatalnie dośrodkowuje piłkę.
 58 min.
TERAZ TEODORCZYK! Bomba z 17 metrów. Skaba dobrze broni.
 57 min.
BRZYSKI! KOLEJNA ŚWIETNA OKAZJA LEGII! Boczny obrońca dostaje podanie, wpada w pole karne i uderza na dalszy słupek. Myli się niewiele.
 56 min.
DWALISZWILI! ALEŻ TO ZMARNOWAŁ! Goście przerwali kontrę i sami ruszyli z groźną akcją! Doskonałe podanie do Dwaliszwilego, który nie jest na spalonym. Gruzin jednak fatalnie zabiera się z piłką, traci przewagę nad obrońcami i strzela z 16 metrów. Beznadziejnie.
 54 min.
Teodorczyk urywa się Rzeźniczakowi i ucieka do pola karnego. Rzeźniczak nie ma wyjścia - żółta kartka.
 52 min.
Niesamowity obrót sytuacji po nudnej pierwszej połowie! Goście chyba zbyt pewnie się poczuli. Lovrencsics szybko ich skarcił.
 50 min.
Świetna akcja Lecha! Co za odpowiedź! Węgier ruszył do prostopadłej piłki zagranej przed Douglasa, w polu karnym nawinął Rzeźniczaka i huknął pod poprzeczkę nie do obrony!
 50 min.
GOOOOOOOOOOL! LOVRENCSICS! CO ZA ODPOWIEDŹ!
 47 min.
Furman dobrze dorzuca piłkę w pole karne. Trałka odbija ją nogą, futbolówka zaczyna szybować wzdłuż bramki. Gostomski wariuje, Jodłowiec niczym taran idzie na piłkę, rozpycha się pomiędzy obrońcami i wpycha piłkę głową do bramki z metra! Świetne zachowanie obrońcy w wielkim zamieszaniu.
 47 min.
Rzut wolny dla Legii. Furman dorzuca piłkę w pole karne, zamieszanie... GOOOOOOOOOOOOOOL! JODŁOWIEC!
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+4 min.
Kamiński uderza bezpośrednio, ale trochę od niechcenia. Przerwa! Mecz w Poznaniu niby trzyma w napięciu, ale... trochę z dużej chmury mały deszcz.
 45+3 min.
Vrdoljak gra ręką, będzie jeszcze rzut wolny 35 metrów od bramki.
 45 min.
Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.
 41 min.
Brzyski dośrodkowuje piłkę w pole karne po rzucie wolnym. Znowu gra za krótko, Lech rusza z kontrą. Znowu nieudaną.
 40 min.
Okropne wejście Trałki w nogi Koseckiego. Zasłużona żółta kartka.
 39 min.
Gostomski jest dzisiaj właściwie bezrobotny. Straszliwe kłopoty z grą na połowie rywala mają goście.
 36 min.
Broź jest już w drodze do szpitala - rana jest na tyle głęboka, że niezbędne jest szycie.
 34 min.
Rzut rożny - tym razem dla Legii. Furman dogrywa w pole karne, piłka zostaje wybita, a Brzyski znowu uderza nożycami - jak z Wisłą Kraków. Tym razem nie wyszło.
 31 min.
Pół godziny za nami. Źle to wygląda dla Legionistów... Ale gospodarze na razie nie potrafią sforsować obrony gości.
 29 min.
Korner dla gospodarzy. Rzeźniczak wybija, następny korner. I znowu Rzeźniczak wybija - ale poza linię boczną.
 28 min.
Bereszyński pojawia się na boisku, witają go oczywiście gwizdy. Broź już nie zagra.
 26 min.
Legioniści grają w dziewiątkę! Gospodarze próbują to wykorzystać.
 24 min.
Fatalne zderzenie Koseckiego i Brozia! Kosecki ma wielką gulę na czole, a Broź ma rozcięte czoło.
 23 min.
I znowu długa piłka do Ojamy. Estończyk przegrał pojedynek biegowy z Ceesayem.
 22 min.
Ależ to Ojamaa zmarnował! Wystartował do świetnej piłki i dograł ją w pole karne. Ale zamiast po ziemi do Dwaliszwilego zagrał typowego "balona" w pole karne. Z tego się nic nie dało zrobić.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Zespół Jana Urbana nie ma zupełnie pomysłu na grę.
 18 min.
Rzut rożny dla Lechitów. Lovrencsics dośrodkowuje, Hamalainen uderza głową - gdzieś na czwarte piętro.
 16 min.
Legioniści co chwilę gubią piłkę w środku pola. Lechici fatalnie jednak wyprowadzają kontry.
 15 min.
Kwadrans za nami, Legia ma chwilę oddechu. Bo już było naprawdę gorąco.
 13 min.
DOUGLAS! SŁUPEK! Co za strzał z 25 metrów. Zabrakło centymetrów, Skaba tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
 12 min.
Rzeźniczak gra ręką przed własnym polem karnym. Będzie groźny rzut wolny.
 11 min.
Rzut rożny dla Lechitów. Lovrencsics dośrodkowuje, wybicie i nagły strzał sprzed pola karnego Hamalainena! Skaba cudownie broni.
 10 min.
Gospodarze mają niewielką optyczną przewagę od początku spotkania, ale nic z tego nie wynika. Na razie to mecz walki w środku pola.
 8 min.
Kosecki rozpędza się i wpada w pole karne. Nie chce uderzać lewą nogą, więc... ciężko powiedzieć co to było. Dośrodkowanie?
 7 min.
Korner dla Legii. Brzyski dośrodkowuje, Ceesay pewnie wybija.
 6 min.
Jodłowiec przejmuje piłkę w środku pola, ze skrzydła Kosecki dośrodkowuje futbolówkę w pole karne. Wrzutka niezła, ale Dwaliszwili nie doskoczył do podania.
 4 min.
Szybka kontra Lecha? Nic z tego, Hamalainen fatalnie przyjmuje piłkę i mu ją wybija Junior.
 3 min.
W Legii tradycyjnie od początku spotkania aktywniejsza lewa flanka.
 2 min.
Bardzo, bardzo chaotyczny początek meczu. W końcu mamy pierwszy strzał Lovrencsicsa. Z 25 metrów, Skaba pewnie broni.
 1 min.
Rozpoczyna Lech!
 18:00
Posypało się konfetti, posypały się serpentyny. Piękna oprawa, ale póki co trwa sprzątanie.
 17:58
Zawodnicy są już na murawie. Zaraz zaczynamy.

Składy:

Lech Poznań:
Gostomski – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Teodorczyk

Legia Warszawa: Skaba – Broź, Rzeźniczak, Junior, Brzyski – Ojamaa, Vrdoljak, Jodłowiec, Furman, Kosecki – Dwaliszwili
Niedzielny pojedynek to starcie dwóch zdecydowanie najlepszych zespołów... poprzedniego sezonu. Wszyscy pamiętamy szaloną pogoń Lechitów w drugiej części sezonu i ich niesamowitą wyjazdową serię. "Wojskowi" pod wodzą Jana Urbana utrzymali jednak przewagę i zadali decydujący cios pod koniec rozgrywek, kiedy wygrali z Lechem przy Łazienkowskiej 3 jednym golem i praktycznie zapewnili sobie mistrzostwo.

Zeszłoroczne porażki - o nich na pewno w Poznaniu nikt nie zapomniał. Porażka Lecha na wiosnę w Warszawie dała obecnym mistrzom tytuł. Porażka jesienią, na własnym obiekcie, również pozwoliła "Wojskowym" uciec w tabeli. Przed rokiem na Bułgarskiej gospodarze porażali nieskutecznością i dali się znokautować w 30 minut. Legia zdobyła trzy bramki i wygrała spotkanie tracąc tylko jednego gola.

W Poznaniu nikt nie wyobraża sobie powtórki z zeszłego roku. Kibice przy Bułgarskiej oczekują, że tym razem zespół Mariusza Rumaka poradzi sobie z Legią na własnym obiekcie. Gospodarze dzisiejszego meczu wysłali sygnał ostrzegawczy już przed tygodniem, kiedy na wyjeździe rozbili Lechię Gdańsk 4:1. W poprzedniej kolejce nie próżnowała jednak również Legia, która taki sam rezultat osiągnęła z Piastem Gliwice.

"Wojskowi" będą dzisiaj próbowali osiągnąć dobry rezultat, aby zmazać złe wrażenie z Trabzonu, w którym Legia przegrała kolejne spotkanie w Lidze Europy. Ponadto po piątkowej wygranej Górnika Zabrze mistrzowie Polski potrzebują zwycięstwa, aby wrócić na czoło tabeli.