T-ME: Legia strąciła Zagłębie na dno tabeli

T-ME: Legia strąciła Zagłębie na dno tabeli

Helio Pinto i Wladimir Dwaliszwili (fot. RAFAL OLEKSIEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin 2:0 i po pierwszej rundzie spotkań jest liderem tabeli. "Miedziowi" utknęli z kolei w dawnej strefie spadkowej po dzisiejszej wygranej Widzewa Łódź.
Mistrzowie Polski rozegrali kolejne bezbarwne spotkanie, ale na jeszcze słabszy zespół z Lubina to wystarczyło. Wynik meczu otworzył w 38. minucie Helio Pinto. Po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu w polu karnym lubinian Wladimir Dwaliszwili wycofał piłkę do Portugalczyka, który z 10 metrów uderzył pod poprzeczkę.

Po zmianie stron drugie trafienie dla "Wojskowych" zanotował już sam Dwaliszwili. Gruzin w 55. minucie pewnie wyegzekwował rzut karny, który arbiter Bartosz Frankowski podyktował dla gospodarzy po absurdalnym zagraniu ręką we własnej szesnastce w wykonaniu Pawła Widanowa.

Dzięki wygranej Legioniści utrzymali pozycję lidera T-Mobile Ekstraklasy i teoretycznie zostali mistrzami jesieni - po rozegraniu piętnastu spotkań, czyli całej pierwszej rundy meczów, są pierwsi w tabeli. Z powodu reformy T-Mobile Ekstraklasy do przerwy zimowej pozostało jednak jeszcze kilka kolejek meczów.

Zagłębie Lubin z 12 punktami utknęło z kolei na przedostatnim miejscu w tabeli, czyli w dawnej strefie spadkowej. "Miedziowych" wyprzedził dzisiaj Widzew, który nieoczekiwanie pokonał Pogoń Szczecin.