T-ME: Śląsk w końcu wygrał na wyjeździe

T-ME: Śląsk w końcu wygrał na wyjeździe

Rafał Grodzicki (fot. PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1 w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. To pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie wrocławian.
Bramki na PGE Arenie padły dopiero po przerwie. W 54. minucie Piotr Grzelczak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Był to gol niezwykłej urody - Daisuke Matsui dośrodkował piłkę, a Grzelczak pięknym wolejem posłał piłkę do siatki.

Wrocławianie po stracie gola nie poddali się - już w 63. minucie wyrównał Adam Kokoszka po dobrze rozegranym rzucie rożnym, do którego piłkę zgrał głową Rafał Grodzicki. Kokoszce nie zostało nic innego niż umieścić ją w bramce.

Wynik meczu ustalił w 81. minucie już sam Rafał Grodzicki. Niepilnowany zawodnik wrocławian pokonał bramkarza gospodarzy po kolejnym dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska.

To pierwsza wygrana Śląska Wrocław w tym sezonie. Lechiści po raz kolejny udowodnili z kolei, że są ewidentnie pod formą.