LM: Szukała asystuje, Atletico demoluje

Zawodnicy Atletico Madryt (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Czwarta kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów już za nami. W środowy wieczór na europejskich boiskach bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Szukała ze Steauy Bukareszt. Polski obrońca asystował przy golu, który zapewnił jego drużynie punkt w meczu z FC Basel. Jak zwykle nie zawiedli gracze Atletico Madryt, którzy wbili Austrii Wiedeń cztery bramki.
Dzięki podaniu Szukały rumuński zespół zapewnił sobie drugi remis w tegorocznej Lidze Mistrzów. Gola dla Steauy zdobył już w 17. minucie Piovaccari. Długo zanosiło się na wygraną gości, ale ostatecznie zakończyło się na podziale punktów - w 90. minucie gola na 1:1 strzelił Sio.

W drugim spotkaniu grupy E było równie ciekawie - Chelsea rozbiła Schalke 04 aż 3:0. Nieprawdopodobny był zwłaszcza pierwszy gol Eto'o, który w 31. minucie podbiegł do bramkarza niemieckiej drużyny i... wybił mu piłkę spod nóg. Eto'o drugie trafienie dołożył w 54. minucie, a wynik meczu ustalił pod koniec spotkania Ba.

Wysoką formę potwierdzili zawodnicy Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone na własnym terenie rozbili Austrię Wiedeń 4:0. Gole dla madryckiej drużyny strzelili Miranda, Garcia, Filipe Luis oraz Costa. Wygrana dała "Rojiblancos" awans do fazy pucharowej Champions League.

Prawdopodobnie najciekawsze środowe spotkanie odbyło się jednak w Neapolu, gdzie gospodarze pokonali Olympique Marsylia 3:2. Francuzi wyszli na prowadzenie już w 10. minucie po golu Ayewa, ale odpowiedź była niemal natychmiastowa - w 22. minucie wyrównał Inler, a już dwie minuty później Napoli prowadziło po golu Higuaina. Goście odpowiedzieli bramką Thauvina po zmianie stron, ale wynik meczu ustalił ostatecznie Higuain.