Ronaldo postawił krok w stronę mundialu

Ronaldo postawił krok w stronę mundialu

Cristiano Ronaldo (fot. Pedro Nunes / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata Portugalia pokonała Szwecję 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy w 82. minucie Cristiano Ronaldo.
Reprezentacja Portugalii rozpoczęła mecz bardzo ofensywnie i od pierwszego gwizdka starała się zamknąć Szwedów we własnym polu karnym. Gospodarze już w 6. minucie mogli objąć prowadzenie. Meireles świetnie zagrał do Moutinho, który w polu karnym minął bezradnego bramkarza, ale ostatecznie trafił w boczną siatkę. Chwilę później goście przeprowadzili groźną kontrę, ale strzał Elmandera po dobrym dograniu z lewego skrzydła był minimalnie niecelny. Drużyna trenera Paulo Bento cały czas starała się zagrozić bramce rywali, ale Szwecja przeprowadziła kolejną widowiskową akcję w 21. minucie. Ibrahimović świetnie przepuścił piłkę do Larssona, który oddał bardzo mocny strzał. Patricio z najwyższym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Obu zespołom brakowało dokładności w kluczowych momentach pod polem karnym, przez co w pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy bramek.

Zobacz jak przebiegał pojedynek Ronaldo i Ibrahimovicia

Po przerwie Portugalczycy byli jeszcze bardziej aktywni w ofensywie i już w 51. minucie mogli objąć prowadzenie. Najpierw z piłką w powietrzu minął się jednak Pepe, a następnie Postiga osaczony przez obrońców oddał niecelny strzał. Szwecja schowana na własnej połowie liczyła tylko na błędy gospodarzy i grę z kontry. Wraz z upływem czasu drużyna trenera Paulo Bento grała coraz pewniej, ale brakowało wykończenia i precyzji przy ostatnim podaniu. Szwedzka obrona skapitulowała w 82. minucie. Veloso dośrodkował w pole karne piłkę z lewego skrzydła, a Ronaldo pewnym uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chwilę później gwiazdor Realu Madryt mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Do ostatniego gwizdka gospodarze dominowali w każdym elemencie i ostatecznie pokonali Szwecję 1:0.

Portugalia dzięki wygranej zrobiła ogromny krok w kierunku awansu do mistrzostw świata w Brazylii. Kluczowy będzie jednak rewanż, który zostanie rozegrany we wtorek w Sztokholmie.