Pachnie niespodzianką. Ukraina pokonała Francję

Andrij Jarmolenko (fot. PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Ukrainy nieoczekiwanie pokonała 2:0 Francję w pierwszym barażowym spotkaniu i jest bardzo blisko wyjazdu na przyszłoroczny mundial. Gole dla drugiej drużyny grupy H zdobyli Zozula i Jarmolenko - podaje Sport.pl.
Francuzi, choć w Kijowie byli stroną dominującą zwłaszcza w pierwszej połowie, nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Tymczasem gole strzelali Ukraińcy - po zmianie stron w 61. minucie wynik meczu otworzył Zozula po akcji z Edmarem. "Trójkolorowi" ruszyli do ataku, ale stracili tylko drugą bramkę. W 82. minucie Koscielny sfaulował w polu karnym Zozulę, a rzut karny wykorzystał Jarmolenko.

Reprezentacja Francji jest w fatalnej sytuacji przed wtorkowym rewanżem - z Ukrainy goście wyjechali bez strzelonego gola, za to z dwoma straconymi golami. Reprezentacja Ukrainy tymczasem po fatalnym początku eliminacji do mistrzostw świata jest coraz bliżej upragnionego celu.