Bayern bezlitosny dla Borussii

Bayern bezlitosny dla Borussii

Borussia Dortmun - Bayern Monachium 0:3 (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Bayern Monachium pokonał Borussię w Dortmundzie 0:3 w hicie 13. kolejki Bundesligi - podaje sport.tvn24.pl.
Nie pomógł powrót Łukasza Piszczka na boisko. Borussia Dortmund uległa u siebie Bayernowi Monachium 0:3 i po trzynastu kolejkach traci do lidera tabeli Bundesligi siedem punktów.

W pierwszej połowie meczu nie padły bramki, choć blisko strzelenia było Robert Lewandowski. Polski napastnik spudłował w odległości siedmiu metrów od bramki przeciwnika.

W drugiej połowie na murawie dominowali goście. Najpierw wynik spotkania otworzył w 66. były zawodnik Borussii Mario Goetze. Wygwizdywany przez kibiców z Dortmundu Niemiec pokonał Romana Weidenfellera strzałem zewnętrzną częścią stopy.

Wynik goście podwyższyli w końcówce meczu. W 85. minucie do siatki Borussii trafił Robben, dwie minuty później wynik ustalił Mueller. Łukasz Piszczek, który wrócił do drużyny po kilku miesiącach leczenia kontuzji rozegrał na boisku 10 minut.