T-ME: grad goli w Białymstoku. Wisła rozbita

T-ME: grad goli w Białymstoku. Wisła rozbita

Zawodnicy Jagiellonii Białystok (fot. MAREK BICZYK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Jagiellonia Białystok niespodziewanie rozbiła Wisłę Kraków aż 5:2 w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Piątkowski - podaje Sport.pl.
Białostoczanie w poprzedniej kolejce w fatalnym stylu przegrali z bardzo źle grającą w tym sezonie Lechią Gdańsk 0:1. Tym razem w drużynie Jagiellonii wszystko zagrało jednak tak jak trzeba.

Mecz doskonale ułożył się dla gospodarzy - już w trzeciej minucie wynik otworzył Rafał Grzyb, a w 14. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Piątkowski. W 38. minucie gola kontaktowego strzelił Paweł Brożek, ale po przerwie skuteczniejsi nadal byli podopieczni Piotra Stokowca.

W 54. minucie kolejnego gola dla gospodarzy strzelił Dawid Plizga, a w 70. drugie trafienie w meczu zanotował Mateusz Piątkowski. "Biała Gwiazda" odpowiedziała jeszcze trafieniem Arkadiusza Głowackiego z 74. minuty, ale wynik meczu ustalił w 88. minucie spotkania Adam Dźwigała.

Jagiellonia Białystok zasłużenie pokonała Wisłę Kraków 5:2. Z powodu porażki krakowski zespół stracił szansę na dogonienie w tabeli lidera T-ME, Legii Warszawa.