Puchar Niemiec: Bayern okupił wygraną koszmarną kontuzją Robbena

Arjen Robben (FOT.EXPA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium w środowy wieczór pokonał FC Augsburg 2:0 w meczu w ramach 1/8 Pucharu Niemiec. Mistrzowie kraju okupili jednak wygraną koszmarną kontuzją kolana Arjena Robbena. Holender swój następny mecz w Bundeslidze rozegra dopiero po przerwie zimowej.
Reprezentant Holandii w środę otworzył wynik meczu, ale już w 16. minucie musiał opuścić murawę po koszmarnym faulu Martina Hitza. Bramkarz Augsburga trafił korkami prosto w kolano Robbena. Holender opuścił boisko i już nie wrócił do gry.

Z powodu pozornie niegroźnie wyglądającego urazu Robben będzie pauzował do końca przerwy zimowej. Hitz uszkodził bowiem więzadła Holendra. - On już nie zagra przed przerwą zimową - stwierdził ojciec i agent piłkarza Hans Robben.

Holender w obecnym sezonie wystąpił w 20 meczach Bayernu we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 13 bramek.