LM: Juventus przegrał ze śniegiem, Ronaldo rekordzistą

LM: Juventus przegrał ze śniegiem, Ronaldo rekordzistą

Mecz pomiędzy Galatasaray i Juventusem został przerwany z powodu obfitych opadów śniegu (fot. Seskimphoto / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się wtorkowe spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z powodu obfitych opadów śniegu w Stambule przełożono spotkanie Galatasaray i Juventusu. Do gry w piłkę po kontuzji wrócił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił dziewiątą bramkę w fazie grupowej i ustanowił nowy rekord na tym etapie rozgrywek.
Fatalne warunki pogodowe nie pozwoliły na zakończenie pierwszej połowy meczu w Stambule. W 31. minucie sędzia Pedro Proenca zdecydował się na odesłanie piłkarzy do szatni z powodu zalegającego śniegu. Ostatecznie spotkanie przełożono na środę. Mecz będzie kontynuowany od 31. minuty i rozpocznie się o godzinie 13:00. Zwycięzca spotkania awansuje do fazy pucharowej Champions League z drugiego miejsca w grupie B.

Do gry w zespole Realu Madryt wrócił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pomógł "Królewskim" pokonać na wyjeździe FC Kopenhagę. Jego bramka z drugiej połowy spotkania była jednocześnie jego dziewiątym trafieniem w fazie grupowej Champions League w tym sezonie. To nowy rekord.

Do małej sensacji doszło w Lizbonie, gdzie Benfica pokonała faworyzowane PSG. Z gry na wiosnę w Lidze Mistrzów cieszyć się jednak będą paryżanie. Portugalski zespół zagra w Lidze Europy.

Olympiakos Pireus 3:1 Anderlecht
Bramki: Saviola (33., 58.), Dominguez (90. - karny), Kljestan (39.)

Benfica 2:1 Paris Saint-Germain
Bramki: Lima (45. - karny), Gaitan (59.), Cavani (37.)

Bayern Monachium 2:3 Manchester City
Bramki: Mueller (5.), Goetze (12.), Silva (28.), Kolarov (59. - karny), Milner (62.)
Zobacz podsumowanie tego meczu

Viktoria Pilzno 2:1 CSKA Moskwa
Bramki: Kolar (76.), Wagner (90.), Musa (65.)

Awans do 1/8 finału LM: Manchester United, Bayer Leverkusen, Real Madryt, PSG, Olympiakos Pireus, Bayern, Manchester City

Awans do 1/16 finału LE: Szachtar, Benfica, Viktoria Pilzno