LM: Szok w Stambule. Juventus odpada w fazie grupowej!

LM: Szok w Stambule. Juventus odpada w fazie grupowej!

Wesley Sneijder przy piłce (fot. Seskimphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Galatasaray sensacyjnie pokonał Juventus 1:0 i awansował z drugiego miejsca w grupie B do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Spotkanie początkowo miało się odbyć wczoraj, ale mecz przerwano z powodu obfitych opadów śniegu. Gola na wagę awansu dla Turków zdobył Wesley Sneijder.
Wtorkowy mecz został przerwany po 31 minutach meczu. Z powodu obfitych opadów śniegu sędzia Pedro Proenca odesłał zawodników do szatni i już gry nie wznowił.

Spotkanie wznowiono w środę o godzinie 14:00. Obsługa stadionu w Stambule boisko przygotowała do gry, ale piłkarze obu drużyn mieli problemy z kontrolą piłki.

W trudnych warunkach przez większość meczu zanosiło się na bezbramkowy remis, który premiował zespół "Starej Damy". W 85. minucie stała się jednak rzecz niesłychana - ku uciesze kibiców gospodarzy bramkę na 1:0 zdobył Wesley Sneijder. Do długiej piłki zagranej w pole karne najwyżej wyskoczył Drogba. Iworyjczyk zgrał ją do Sneijdera, który pomimo asysty Bonucciego pokonał Buffona.

Włosi momentalnie ruszyli do ataku, ale strat nie zdołali odrobić. Galatasaray rzutem na taśmę wyprzedził Juventus w tabeli grupy B i awansował do fazy pucharowej Champions League. Mistrzom Włoch pozostaje gra w Lidze Europy.