Bundesliga: Piszczek strzelił, ale Borussia znowu zgubiła punkty

Bundesliga: Piszczek strzelił, ale Borussia znowu zgubiła punkty

Łukasz Piszczek (fot. EXPA/ Eibner/ Schueler / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe 2:2 z Hoffenheim w meczu 16. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla wicemistrzów Niemiec zdobył Łukasz Piszczek - podaje Sport.pl.
Goście z Dortmundu szybko wzięli się do pracy, a dwukrotnie w ciągu pierwszego kwadransa piłkę w siatce umieścił Reus. Za pierwszym razem sędzia uznał jednak, że Lewandowski przeszkadzał w interwencji bramkarzowi, a w drugim przypadku odgwizdał spalonego. Co nie udało się gościom, łatwiej przyszło gospodarzom, którzy sensacyjnie na prowadzenie w 17. minucie po golu Schipplocka. Dwadzieścia minut później było już 2:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się Volland.

Zespół Juergena Kloppa zaczął odrabiać straty przed przerwą. Po rzucie rożnym w 44. minucie bramkarz Hoffenheim wypuścił piłkę z rąk, a Lewandowski dograł ją do Aubameyanga, który zdobył gola.

Po zmianie stron dortmundczycy nadal atakowali, ale mieli problemy z tworzeniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Udało się w 67. minucie - Sahin świetnie dośrodkował piłkę w pole karne, a głową do bramki uderzył Piszczek. Polak jednocześnie ustalił wynik meczu - więcej goli już nie padło.

Borussia Dortmund, która przed tą kolejką traciła dziesięć punktów do Bayernu, tylko powiększyła swoją stratę. Obecnie wynosi ona dwanaście oczek - Bayern pokonał w sobotę HSV 3:1.