T-ME: Wisła zakończyła rok na podium

T-ME: Wisła zakończyła rok na podium

T-ME: Wisła zakończyła rok na podium (fot.sxc.hu)
Wisła Kraków w ostatnim meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała Pogoń Szczecin 2:1 i zakończyła rok na podium w tabeli - podaje Sport.pl. Kolejne mecze polscy kibice zobaczą dopiero w lutym.
Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 19. minucie meczu po trafieniu Pawła Brożka. Napastnika "Białej Gwiazdy" dobrym podaniem obsłużył Donald Guerrier. Brożek zdobył jedenastego gola w sezonie i na ten moment jest liderem klasyfikacji strzelców polskiej ligi.

Po zmianie stron Wisła podwyższyła na 2:0. Łukasz Burliga wdarł się w pole karne gości i celnym strzałem pokonał Radosława Janukiewicza.

W 70. minucie honorowe trafienie dla "Portowców" zanotował Marcin Robak. Napastnik Pogoni wykorzystał rzut karny po faulu Michała Miśkiewicza.

Dzięki wygranej Wisła Kraków zakończyła rundę jesienną na trzecim miejscu w T-Mobile Ekstraklasie. Do pierwszej Legii zespół Franciszka Smudy traci sześć oczek.