Premier League: Szczęsny się pomylił, ale Arsenal wygrał

Premier League: Szczęsny się pomylił, ale Arsenal wygrał

Arsenal pokonał West Ham United 3:1 (fot. CameraSport - Kieran Galvin / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Arsenal pokonał na wyjeździe West Ham United 3:1 w meczu 18. kolejki Premier League - podaje Sport.pl. Dzięki wygranej "Kanonierzy" wrócili na fotel lidera angielskiej ekstraklasy.
Kibice wszystkie cztery bramki zobaczyli po zmianie stron. Wynik meczu otworzyli gospodarze po błędzie Wojciecha Szczęsnego - polski bramkarz w 46. minucie odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu Nolana. Pierwszy dopadł do niej Carlton Cole i łatwo pokonał reprezentanta Polski.

Szczęsnego uratował Walcott, który odpowiedział na gola gospodarzy w 68. minucie. Anglik nie uderzył mocno, ale bramkarz West Ham przepuścił piłkę pod rękoma. Trzy minuty później Walcott znowu trafił - tym razem futbolówka trafiła do bramki po jego strzale głową. W 79. minucie wynik meczu ustalił Podolski, któremu idealną piłkę wyłożył Giroud. Niemiec oddał mocny strzał, z którym Adrian sobie nie poradził.

Dzięki wygranej "Kanonierzy" wrócili na fotel lidera Premier League i będą nim co najmniej do końca meczu pomiędzy Manchesterem City i Liverpoolem.