Premier League: "The Blues" lepsi od "The Reds"

Premier League: "The Blues" lepsi od "The Reds"

Samuel Eto'o dał Chelsea wygraną (fot. CameraSport - Ashley Western / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Chelsea pokonała Liverpool 2:1 w hitowym spotkaniu 19. kolejki Premier League - podaje Sport.pl. Dzięki wygranej "The Blues" zakończą rok na trzecim miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy. "The Reds" tymczasem w krótkim czasie spadli aż na piąte miejsce.
Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie po golu Martina Skrtela. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Skrtel wykorzystał niefrasobliwość Branislava Ivanovicia i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiastowo - w 17. minucie Eden Hazard popisał się pięknym uderzeniem spoza szesnastki po długim rogu. W 34. minucie "The Blues" już prowadzili. Oscar przejął futbolówkę w polu karnym i zszedł do linii końcowej, spod której udało mu się zagrać piłkę przed bramkę. Tam najlepiej zachował się Samuel Eto'o, który przepchnął obrońcę i zmienił tor lotu piłki. Simon Mignolet jej sięgnął, ale futbolówka i tak wpadła do bramki.

Po zmianie stron więcej bramek już nie padło. Dzięki wygranej Chelsea zakończyła rok na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Liverpool jest już z kolei piąty - "The Reds" spadli za Everton i mają tylko dwa punkty przewagi nad Manchesterem United.