Premier League: Hit kolejki dla Chelsea

Premier League: Hit kolejki dla Chelsea

Branislav Ivanović (fot. Marc Atkins / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chelsea Londyn pokonała Manchester City 0:1 w wyjazdowym meczu 24. kolejki Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa dla „The Blues” zdobył Branislav Ivanović – podaje Sport.pl.
Goście objęli prowadzenie w 32. minucie. Najpierw na bramkę uderzał Ramires, ale jego strzał został zablokowany. Piłka znalazła się pod nogami Ivanovicia, który tym razem pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

"The Blues" mogli wygrać znacznie wyżej, ale zawodnikom trenera Joe Mourinho zabrakło skuteczności w drugiej połowie. Matić po strzale z dystansu trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a Cahill po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył w słupek. Dla drużyny trenera Manuela Pelllegriniego była to pierwsza strata punktów w meczu na własnym boisku w tym sezonie.

Liderem tabeli pozostaje Arsenal, który ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem City. Chelsea dzięki poniedziałkowej wygranej zrównała się liczbą punktów z "The Citizens” i zajmuje trzecią pozycję.