Puchar Króla: Barcelona blisko finału. Kuriozalny samobój

Puchar Króla: Barcelona blisko finału. Kuriozalny samobój (fot. Alex Gallardo / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona pokonała Real Sociedad 2:0 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla. Bramki dla gospodarzy zdobyli Busquets i Zubikarai (trafienie samobójcze).
Katalończycy w swoim stylu prowadzili grę od początku spotkania, ale w pierwszej połowie groźniejsze sytuacje wypracowali sobie goście. Ani Griezmann, ani Vela nie potrafili jednak zakończyć golem szybkich kontr. Przy stanie 0:0 Messi z kolei uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, kiedy bramkę niemal do szatni zdobył Busquets. Po rzucie rożnym w ogólnym zamieszaniu piłka trafiła do pomocnika Blaugrany, a ten z kilku metrów wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie gospodarze szukali drugiej bramki, ale w zdobyciu jej musieli im pomóc... goście. W 60. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sanchez trafił w słupek. Futbolówka trafiła pod nogi Elustondo, który zamiast wybić ją poza boisko... kopnął prosto w bramkarza. Piłka odbiła się od Zubikaraia i wpadła do bramki.

Rewanż jest już tylko prawdopodobnie formalnością. Mistrzowie Hiszpanii w finale Copa del Rey mogą się spotkać z Realem Madryt, który pokonał w swoim pierwszym meczu półfinałowym Atletico 3:0.