Premier League: Znowu nowy lider? Chelsea gubi punkty

Jose Mourinho (fot. CameraSport - Dave Howarth / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Londyńska Chelsea sensacyjnie zremisowała na wyjeździe ze znajdującym się w strefie spadkowej West Bromwich Albion 1:1. W środę "The Blues" mogą stracić pozycję lidera angielskiej ekstraklasy.
Podopieczni Jose Mourinho przeważali od początku spotkania, ale mieli problemy z przekuciem swojej przewagi na bramki. Goście wyszli na prowadzenie dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luiz zgrał piłkę przed bramkę, a tam do siatki wepchnął ją Ivanović.

"The Blues" w drugiej połowie zostali jednak ukarani za minimalizm w grze - w 87. minucie Cecha strzałem głową pokonał Anichebe i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Z powodu utraty punktów Chelsea może skończyć kolejkę na trzeciej pozycji - za Arsenalem i Manchesterem City.