Bundesliga: Borussia wygrywa, Lewandowski liderem strzelców

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto / Christopher Neundorf / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała FC Nuernberg 3:0 i została wiceliderem Bundesligi. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Polak dzięki niej wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców - podaje Sport.pl.
Gospodarze wszystkie bramki zdobyli po przerwie. W 51. minucie wynik meczu otworzył Hummels, który dobił strzał głową Lewandowskiego. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się sam "Lewy", który wykorzystał podanie Mchitariana i z linii pola karnego pokonał golkipera rywali. Wynik meczu ustalił w 83. minucie Mchitarian.

Dzięki wygranej Borussia Dortmund została wiceliderem Bundesligi. Podopieczni Juergena Kloppa wyprzedzili Bayer, który przegrał 0:1 z Mainz.

Lewandowski jest teraz także samodzielnym liderem klasyfikacji strzeleckiej. Polak ma na koncie 15 bramek i wyprzeda o jedno trafienie od Ramosa z Herthy Berlin.