T-ME: Nowy trener Śląska zaczyna od wygranej

T-ME: Nowy trener Śląska zaczyna od wygranej

Zawodnicy Śląska cieszą się z gola Paixao (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0 w meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił pod koniec pierwszej połowy Marco Paixao.
Goście wyszli na prowadzenie w 45. minucie meczu. Była to praktycznie pierwsza groźna akcja, którą przeprowadzili wrocławianie. Dudu dośrodkował piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a zamykający akcję Patejuk fenomenalnie zgrał ją przed bramkę. Tam już czekał Paixao, który odwdzięczył się za opaskę kapitańską i szybko skierował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron więcej goli już nie padło. Dzięki wygranej bardzo udany debiut jako szkoleniowiec Śląska zaliczył Tadeusz Pawłowski. Cracovia z kolei poniosła na wiosnę trzecią porażkę z rzędu.