Primera Division: Remis w derbach Madrytu

Primera Division: Remis w derbach Madrytu

Gareth Bale i Koke (fot. Cesar Cebolla / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Remisem 2:2 zakończyły się derby Madrytu pomiędzy Atletico i Realem w ramach 26. kolejki Primera Division. Dzięki remisowi "Królewscy" utrzymali pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy.
Goście z Santiago Bernabeu wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania. Po rzucie rożnym piłkę ze skrzydła w pole karne dośrodkował Di Maria, a do bramki skierował ją z bliska Benzema.

Pomimo doskonałego początku spotkania goście szybko oddali inicjatywę. W 11. minucie gospodarze powinni mieć rzut karny po faulu na Coście, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia w zagraniu Ramosa. Jak wykazały powtórki, był w błędzie.

W 28. minucie Koke strzelił bramkę wyrównującą. Pomocnik Atletico dostał w polu karnym piłkę od Turana i dokładnym strzałem w długi róg pokonał Lopeza. Gospodarze objęli prowadzenie w 45. minucie meczu, kiedy na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Gabi. Mocno uderzona piłka dość nieoczekiwanie wpadła do bramki obok Lopeza, który był zasłonięty i nie zdążył zareagować.

Po zmianie stron zawodnicy Atletico nadal przeważali, ale pomimo świetnych okazji nie zdołali zdobyć trzeciej bramki, a w końcu opadli z sił. To wykorzystali goście - w 82. minucie Isco spod linii końcowej dograł piłkę w pole karne. Futbolówka trafiła do Ronaldo, który szybko uderzył i ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej "Królewscy" obronili swoją pozycję lidera Primera Division. W razie porażki mieliby bowiem tyle samo punktów co Atletico, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. FC Barcelona z kolei - jeżeli dzisiaj pokona Almerię - będzie tracić do Realu jeden punkt.