LM: Bayer postraszył PSG, ale i tak odpadł

LM: Bayer postraszył PSG, ale i tak odpadł

Ezequiel Lavezzi (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Bayer Leverkusen 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowali do ćwierćfinałów tych rozgrywek. Spotkanie rozegrane w Paryżu zaczęło się jednak od niespodziewanego prowadzenia gości - podaje Sport.pl.
Początek meczu mógł wprowadzić w konsternację paryskich kibiców. Już w piątej minucie Bayer wyszedł na prowadzenie - Donati dośrodkował piłkę w pole karne, a najwyżej wyskoczył do niej Sam i skierował ją do siatki. Paryżanie odpowiedzieli już po chwili - w dwunastej minucie wyrównał Marquinhos po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 27. minucie goście mogli znowu prowadzić - Sirigu obronił jednak rzut karny wykonywany przez Rolfesa.

Po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze. W 53. minucie Digne wbił piłkę w pole karne po ziemi do Lavezziego, który z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce.

Dzięki wygranej paryżanie awansowali do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Oprócz nich z awansu cieszą się już także gracze Atletico Madryt, Bayernu Monachium i FC Barcelony.