T-ME: Kolejna wyjazdowa porażka Widzewa

Stojan Vranjes (fot. MATEUSZ TRZUSKOWSKI / CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Lechia Gdańsk pokonała 2:0 Widzew Łódź w meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Oba gole dla gdańszczan zdobył Stojan Vranjes - podaje Sport.pl.
Lechia odniosła w sobotnie popołudnie pierwsze domowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. Nie było to jednak zbyt trudne - w tym sezonie Widzew na wyjazdach nie wygrał ani razu.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po pół godziny gry. Tuszyński dograł do Makuszewskiego, który wpadł w pole karne i dośrodkował do Wiśniewskiego. Kapitan Lechii zgrał piłkę do niekrytego Vranjesa, a ten bez przyjęcia umieścił ją w bramce.

Vranjes na 2:0 podwyższył po zmianie stron. W 76. minucie Pietrowski przejął piłkę i dograł do Makuszewskiego, który wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Vranjesa. Ten przyjął, minął Wolańskiego i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do bramki.

Lechia z 34 punktami zajmuje 9. miejsce w tabeli T-ME. Widzew ma o połowę mniej oczek i jest ostatni.