NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Zenit Sankt Petersburg

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Zenit Sankt Petersburg

Robert Lewandowski podczas pierwszego spotkania w Rosji (fot. firo Sportphoto / Christopher Neundorf / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała z Zenitem Sankt Petersburg 1:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Hulk efektownym strzałem z dystansu. Borussia doprowadziła do remisu w 38. minucie po bramce Kehla. Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Rondón. Dzięki zaliczce z pierwszego meczu Borussia zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
 90+3 min.
Koniec spotkania. Borussia przegrwa z Zenitem 1:2, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
 90+2 min.
Hofmann zmienia Aubameyanga.
 90+1 min.
Hubocan został trafiony kolanem przez Lewandowskiego. Zawodnik gości leży zakrwawiony na murawie opatrywany przez sztab medyczny, przerwa w grze.
 89 min.
A teraz Smolnikov posłał piłkę prosto w ręce dobrze ustawionego bramkarza.
 88 min.
Witsel strzelał zza pola karnego, ale Weidenfeller wybił piłkę na rzut rożny.
 86 min.
Poturbowany Piszczek przez chwilę leżał na murawie, ale już może kontynować grę.
 84 min.
Smolnikov zastąpił Fayzulina.
 82 min.
Proste straty ciągle zalicza Borussia. Zenit to wykorzystuje i błyskawicznie wychodzi z kontrami.
 79 min.
Zenit uskrzydlony po objęciu prowadzenia. Rosyjskiej drużynie brakuje jednak dokładności.
 77 min.
Kontuzjowany Schmelzer opuszcza boisko. Zmieni go Durm.
 75 min.
Jojić ukarany żółtą kartka.
 73 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 1:2! Criscito zagrał górą w pole karne a wbiegający w szesnastkę Rondón uderzeniem głową pokonał bramkarza.
 71 min.
Posiadanie piłki: Borussia - 51%, Zenit - 49%.
 69 min.
Z boiska schodzi Mkhitaryan. W jego miejsce pojawi się Jojić.
 68 min.
Rzut wolny dla BVB po faulu na Lewandowskim. Uderzał Aubameyang, ale niecelnie.
 65 min.
Sporo strat po obu stronach. Zenit trochę przyspieszył, ale nie potrafi udokumentować tego klarowną sytuacją.
 63 min.
Kerzhakov opuszcza boisko. W jego miejsce pojawi się Rondón.
 59 min.
To na pewno nie jest mecz Mkhitaryana, który zaliczył kolejną stratę na środku boiska.
 57 min.
Borussia łatwo traci piłki na własnej połowie. Jedynie brak zgrania rywali w ofensywie ratuje gospodarzy przed zagrożeniem w polu karnym.
 55 min.
Kehl ukarany żółta kartką. Kapitan BVB nieprzepisowo zatrzymywał Hulka.
 54 min.
Fayzulin dostał piłkę przed szesnastkę, zdecydował się na strzał, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 51 min.
Mocny strzał Hulka z rzutu wolnego. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką.
 50 min.
Dośrodkowanie Witsela, w polu karnym było trzech graczy Zenita, ale żaden z nich nie zdołał skierować piłki do bramki.
 49 min.
Borussia na połowie rywali. Zenit broni się wszystkimi zawodnikami.
 47 min.
W przerwie mieliśmy zmianę w drużynie gości. Lombaerts opuścił boisko, w jego miejsce pojawił się Neto.
 46 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Borussia remisuje z Zenitem 1:1. Wracamy za kilkanaście minut.
 45 min.
Sporo fauli w ostatnich minutach pierwszej części spotkania.
 44 min.
Napastnik BVB z powrotem w grze, za chwilę koniec pierwszej połowy.
 42 min.
Przerwa w grze, w jednym ze starć ucierpiał Lewandowski. Sztab medyczny na boisku.
 38 min.
GOOOOOOOOOOL! 1:1! Dogranie Schmelzera w pole karne wykorzystał Kehl, który wbiegł w pole karne i uderzeniem głową pokonał Malafeeva!
 38 min.
Dynamiczna akcja Shatova, który wpadł w pole karne i zaskoczył bramkarza strzałem z ostrego kąta. Zabrakło bardzo niewiele...
 37 min.
Zenit dłużej utrzymuje się przy piłce. Borussia czeka na kontry, ale póki co niemieckiej drużynie brakuje dokładności w rozegraniu.
 34 min.
Rzut wolny dla BVB 21 metrów od bramki Zenitu, ale Sahin uderzył prosto w mur.
 31 min.
Zenit w natarciu, Shatov szukał miejsca do strzału w polu karnym, ale dobrze ustawieni obrońcy przerwali akcję.
 29 min.
Zenitowi brakuje ostatniego podania, aby zagrozić bramce Weidenfellera. Borussia rozgrywa piłkę przed polem karnym rywali, ale nic z tego nie wynika.
 25 min.
Lewandowski efektownie przedzierał się w pole karne, ale pilnowany przez czterech rywali stracił piłkę.
 24 min.
Lombaerts ukarany żółtą kartką za faul na Aubameyangu.
 22 min.
Grosskreutz świetnie uderzył zza pola karnego, ale bramkarz popisał się dobrą interwencją. Rzut rożny dla Borussii.
 19 min.
Żółta kartka dla Lewandowskiego.
 16 min.
GOOOOOOOOOOOL! 0:1! Hulk popisał się fantastycznym strzałem z dystansu nie dając szans bramkarzowi.
 15 min.
Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Bez klarownych sytuacji po obu stronach.
 12 min.
Lewandowski świetnie obrócił się z piłką w polu karnym i oddał strzał lewą nogą. Malafeev nie dał się jednak zaskoczyć.
 10 min.
Sahin próbował zagrywać do Lewandowskiego w pole karne, ale piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła na rzut rożny.
 8 min.
Witsel strzelał zza pola karnego, Weidenfeller wybił piłkę do boku. Próbował ją przejąć jeszcze Danny, ale sędzia odgwizdał spalonego.
 6 min.
Szansa Borussii! Aubameyang wykorzystał świetne dośrodkowanie i oddał minimalnie niecelny strzał głową.
 4 min.
Dość nerwowy początek w wykonaniu obu drużyn. Sporo niedokładności w grze. Teraz przy piłce Borussia.
 1 min.
Początek spotkania! Od środka Zenit.
 20:41
Czas na hymn Ligi Mistrzów! Za chwilę pierwszy gwizdek.
 19:54
Składy:

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer, Kehl, Sahin, Aubameyang, Mkhitaryan, Grosskreutz, Lewandowski

Zenit: Malafeev, Criscito, Lombaerts, Hubocan, Arshavin, Shatov, Fayzulin, Witsel, Hulk, Danny, Kerzhakov

Finaliści poprzedniej edycji rozgrywek w pierwszym meczu w Petersburgu szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie, jednak potem wicemistrzowie Rosji zaczęli odrabiać starty. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem BVB 2:4. Dwa trafienia na swoim koncie zapisał Robert Lewandowski.

Drużyna z Signal Iduna Park ma za sobą trudny weekend i ligową porażkę z Borussią Moenchengladbach. Klub  przegrała 1:2, przez co do pierwszego w tabeli Bayernu Monachium traci już 23 punkty.

W klubie z Rosji nastroje nie są jednak lepsze. Zenit przystąpi do środowego meczu z perspektywą pracy z nowym trenerem. We wtorek oficjalnie szkoleniowcem rosyjskiej drużyny został Andre Villas-Boas. Poprzedni trener Luciano Spalletti został zwolniony właśnie po porażce w pierwszym meczu z Borussią Dortmund. Drużyna z Petersburga zajmuje drugie miejsce w Premier Lidze ze stratą trzech punktów do lidera – Lokomotiwu Moskwa. Villas-Boas nie zasiądzie jednak dzisiaj na ławce rezerwowych jako trener – zrobi to Siergiej Siemak, który przez kilka ostatnich dni pełnił funkcję szkoleniowca.

Chociaż faworytem tego starcia jest Borussia, Zenit ma szansę powalczyć o awans w Dortmundzie. Robert Lewandowski stwierdził, że rozstrzygnięcie nie jest jeszcze przesądzone. – Nawet jeśli wygraliśmy ten pierwszy mecz 4:2, to ciągle jeszcze nie zapewniliśmy sobie awansu do kolejnej rundy. Musimy uważać i nie bagatelizować Zenitu – powiedział polski napastnik, który w tej edycji Ligi Mistrzów ma sześć bramek na koncie.

Borussia musi postawić kropkę nad i. Zenit nie ma nic do stracenia, więc powinniśmy się spodziewać otwartego, ofensywnego futbolu.