LM: Zenit wygrał, Borussia Dortmund awansowała

Kadr z meczu (fot. Promedia / Action Press / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała z Zenitem Sankt Petersburg 1:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Hulk efektownym strzałem z dystansu. Borussia doprowadziła do remisu w 38. minucie po bramce Kehla. Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Rondon. Dzięki zaliczce z pierwszego meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra jednak Borussia.
Obie drużyny dość nerwowo rozpoczęły to spotkanie, zaliczając sporo strat i niedokładnych podań. Choć Borussia sprawiała nieco lepsze wrażenie i miała kilka dobrych okazji, w 16. minucie Zenit objął prowadzenie, kiedy Hulk fantastycznie uderzył zza pola karnego nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Lewandowski. Oznacza to, że Polak będzie pauzował w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu. Niemiecka drużyna po stracie gola grała jeszcze bardziej niepewnie. Zenit dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał więcej zagrożenia pod polem karnym.

W 38. minucie podopieczni trenera Juergena Kloppa doprowadzili jednak do remisu. Dogranie Schmelzera w pole karne wykorzystał Kehl, który wbiegł w pole karne i uderzeniem głową pokonał Małafiejewa.

Po zmianie stron oglądaliśmy sporo nieporadności w rozgrywaniu piłki w wykonaniu obu zespołów. Borussia często traciła piłkę na własnej połowie i narażała się na kontry Zenita. Rosyjska drużyna nie potrafiła jednak po raz drugi złamać defensywy gospodarzy aż do 73. minuty. Criscito zagrał górą w pole karne, a wbiegający w szesnastkę Rondon ofiarnym uderzeniem głową pokonał bramkarza. Końcówka spotkania nie dostarczyła już wielu emocji. W doliczonym czasie gry w starciu z Lewandowskim ucierpiał Hubocan i z rozciętym łukiem brwiowym musiał opuścić boisko.

Mecz zakończył się porażką Borussii Dortmund 1:2, ale dzięki zaliczce z pierwszego starcia drużyna trenera Juergena Kloppa awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.