LE: Napoli ma awans, Pirlo pogrążył zespół Wolskiego

LE: Napoli ma awans, Pirlo pogrążył zespół Wolskiego

Andrea Pirlo (fot. Massimiliano Vitez/Ag. Aldo Liverani / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zakończyły się rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Awans do ćwierćfinałów dzięki bramce Andrei Pirlo wywalczył m.in. Juventus. Z rozgrywkami pożegnało się za to Napoli.
Mecz we Florencji pomiędzy Fiorentiną i Juventusem zapowiadał się ekscytująco po remisie 1:1 z pierwszego spotkania. Awans dla "Starej Damy" wywalczył nieśmiertelny Pirlo, który w 68. minucie pokonał bramkarza gospodarzy w typowy dla siebie sposób - po uderzeniu z rzutu wolnego.

Z rozgrywkami pożegnał się inny uznany włoski zespół - Napoli. Sycylijczycy zremisowali 2:2 z FC Porto. Wynik premiuje portugalski klub, który wygrał pierwsze spotkanie 1:0.

Z Ligą Europy pożegnał się także Tottenham. Po porażce 1:3 w pierwszym meczu tym razem "Koguty" zremisowały na wyjeździe z Benfiką 2:2. Finalista poprzedniej edycji gra więc dalej.

Dramatyczny przebieg miał mecz w Sewilli. Pierwszy mecz wygrał Betis 2:0, regulaminowy czas drugiego spotkania zakończył się takim samym wynikiem dla Sevilli. Dogrywka nie przyniosła bramek i o awansie rozstrzygnęły rzuty karne. Te wygrała Sevilla 4:3 - zawodnicy Betisu pożegnali się z rozgrywkami na własnym stadionie, choć prowadzili przez większość konkursu. Zmarnowali jednak dwa ostatnie strzały.

Wyniki (zespoły pogrubione uzyskały awans, w nawiasie wynik pierwszego spotkania):

Anży Machaczkała 0:0 (0:1) AZ Alkmaar

Viktoria Pilzno 2:1 (1:4) Lyon
Bramki: Kolar (60.), Petrzela (62.), Gomis (45.)

Fiorentina 0:1 (1:1) Juventus
Bramki: Pirlo (71.)

Valencia 1:0 (3:0) Łudogorec Razgrad
Bramki: Alcacer (59.)

Benfica 2:2 (3:1) Tottenham
Bramki: Garay (34.), Lima(90. - karny), Chadli (78., 79.)