I liga: Podsumowanie 21. kolejki. Wygrana lidera, remis w hicie

I liga: Podsumowanie 21. kolejki. Wygrana lidera, remis w hicie

Piłka nożna (fot.sxc.hu)
21. kolejka I ligi za nami. Górnik Łęczna umocnił się na pozycji lidera dzięki wygranej rzutem na taśmę z Sandecją Nowy Sącz 1:2. Poza tym obyło się bez niespodzianek.
Lider z Łęcznej wiosną pozostaje niepokonany. Mimo że w niedzielnym meczu z Sandecją Nowy Sącz drużyna trenera Jurija Szatalowa straciła bramkę z rzutu karnego w 74. minucie, w końcówce odrobiła straty w pięknym stylu. W 88. minucie Woźniak doprowadził do remisu posyłając piłkę do siatki strzałem z powietrza. W ostatnich sekundach meczu Kozacuks wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Hit kolejki, czyli starcie GKS Katowice – GKS Bełchatów, dostarczył sporo emocji. Sąsiedzi z tabeli podzielili się punktami remisując 2:2. W 30. minucie „GieKSa” wyszła na prowadzenie po bramce Gancarczyka. „Brunatni” jeszcze przed przerwą wyszli jednak na prowadzenie po golach Basty i Szymańskiego. Jeden punkt dla gospodarzy uratował w 68. minucie Gancarczyk, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Potknięcia drużyn z Katowic i Bełchatowa wykorzystała Arka Gdynia, która dzięki wygranej z Flotą Świnoujście 0:1 wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Bramkę na wagę zwycięstwa dla drużyny trenera Pawła Sikory zdobył w 37. minucie Ślusarski pokonując bramkarza uderzeniem  głową.

Ciągle trwa walka w dolnych rejonach tabeli. W strefie spadkowej znajdują się Chojniczanka Chojnice, Kolejarz Stróże, Okocimski KS Brzesko i Energetyk ROW Rybnik. W 21. kolejce żadna z tych drużyn nie zdobyła punktów.