Dramat Valdesa. Nie zagra na mundialu

Dramat Valdesa. Nie zagra na mundialu

Camp Nou (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
FC Barcelona pokonała Celtę Vigo 3:0 w meczu 30. kolejki Primera Division. Dzięki wygranej Katalończycy wyprzedzili w tabeli Real Madryt, który przegrał z Sevillą 1:2. Wygrana przyszła jednak mistrzom Hiszpanii wielkim kosztem - Victor Valdes zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie pauzował przez pół roku.
Kataloński bramkarz w pierwszej połowie po jednej z interwencji nieszczęśliwie wylądował na murawie i nienaturalnie wygiął kolano. Valdes podniósł się, wyrzucił piłkę poza boisko i natychmiast poprosił o zmianę. Mistrz świata z RPA opuścił Camp Nou na noszach, zakrywając twarz rękoma.

Badania wykazały zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Valdesa czeka co najmniej sześciomiesięczna przerwa od sportu.

Po sezonie wygasa kontrakt Katalończyka z FC Barceloną. Klub wielokrotnie oferował mu nowy kontrakt, ale sam bramkarz odrzucał wszystkie oferty, ponieważ chciał zmienić ligę.

FC Barcelona pokonała Celtę 3:0 po dwóch golach Neymara i jednym trafieniu Messiego.