Bundesliga: Borussia przegrywała 0:2 i... wygrała! Hat-trick Reusa

Marco Reus (fot. KRZYSZTOF CICHOMSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 3:2 VfB Stuttgart w meczu 28. kolejki Bundesligi. Goście przegrywali już 0:2, ale uratował ich hat-trick Marco Reusa - podaje Sport.pl.
Podopieczni Juergena Kloppa mecz z outsiderem Bundesligi (przedostatnie miejsce w tabeli) rozpoczęli wręcz fatalnie i w 19 minut stracili dwie bramki.

Wynik meczu otworzył w 9. minucie Gentner, który przejął piłkę po nieudanym podaniu Kehla do Kircha i sam na sam pokonał Weidenfellera. Dziesięć minut później było 2:0 - Traore przedryblował Durma i wyłożył piłkę Harnikowi, który także pokonał bramkarza gości.

Później bramki strzelali już tylko goście - a właściwie Marco Reus. Reprezentant Niemiec w 30. minucie wykorzystał podanie Hoffmanna i strzelił gola kontaktowego. Po zmianie stron w 68. minucie Niemiec wykorzystał rzut karny po faulu w polu karnym na Lewandowskim, który zresztą trafił w słupek.

Hat-tricka Reus skompletował w 82. minucie. Reprezentant Niemiec dostał podanie od Aubameyanga i uderzył na bramkę. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od rywala i zmyliła bramkarza.

Dzięki wygranej Borussia pozostała wiceliderem Bundesligi. Trzecie Schalke pokonało w piątek Herthę Berlin 2:0. Oba zespoły nadal dzieli tylko jeden punkt.