LM: Atletico wywozi z Camp Nou cenny remis

LM: Atletico wywozi z Camp Nou cenny remis

Neymar (fot. Joan Valls / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Gości na prowadzenie wyprowadził Diego, a gola wyrównującego strzelił Neymar. Wynik bardziej cieszy gości, którym w rewanżu do awansu do półfinałów Champions League wystarczy tylko bezbramkowy remis.
Obie drużyny w tym sezonie już trzykrotnie mierzyły się ze sobą i zawsze padał wynik remisowy. To doskonale widać było w pierwszej połowie - oba kluby stworzyły sobie mało sytuacji bramkowych.

W pierwszej odsłonie spotkania najistotniejsze były kontuzje Gerarda Pique i Diego Costy. Stoper katalońskiego klubu ucierpiał po kilkunastu minutach gry po starciu właśnie z Costą i nie był w stanie dokończyć gry. Pierwszej połowy nie skończył także napastnik gości, który po pół godziny gry złapał się za udo i musiał opuścić boisko.

Bramki padały dopiero w drugiej połowie - gości na prowadzenie wyprowadził w 56. minucie Diego, który po szybko rozegranym rzucie wolnym zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów. Futbolówka nabrała szalonej rotacji i wpadła w samo okienko!

Zobacz jak padł remis na Camp Nou

Stracona bramka nie podłamała gospodarzy. Kwadrans później było 1:1 - Katalończycy przejęli piłkę na połowie rywala, a Iniesta fenomenalnym prostopadłym podaniem, które przecięło całą defensywę Atletico, uruchomił Neymara. Brazylijczyk doszedł do futbolówki, uderzył na dalszy róg i wyrównał stan meczu.

Więcej bramek na Camp Nou - pomimo rosnącej z każdą chwilą przewagi gospodarzy - nie zobaczyliśmy. Atletico Madryt wywiozło z Barcelony cenny bramkowy remis. W rewanżu ekipie Diego Simeone do awansu wystarczy nawet bezbramkowy wynik.