NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Real Madryt

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Real Madryt

Kadr z pierwszego meczu (fot. EXPA/ Eibner/ Schueler / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W 16. minucie Di Maria nie wykorzystał rzutu karnego. W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Reusa. Jeszcze w pierwszej połowie Reus po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania. Mimo zwycięstwa BVB nie odrobiła strat z pierwszego starcia. W półfinale Ligi Mistrzów zagra Real Madryt.
 90+3 min.
KONIEC SPOTKANIA! Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2:0, ale nie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów.
 90+2 min.
Varane zmienia Benzemę. To już ostatnie sekundy spotkania.
 90+1 min.
Benzema podawał do Bale'a, który w klarownej sytuacji uderzył wprost w wychodzącego bramkarza!
 89 min.
Szybka kontra Realu, ale piłka wylądowała ostatecznie w rękach Weidenfellera.
 89 min.
Rzut rożny dla Borussii, ale bez zagrożenia.
 87 min.
Borussia jeszcze próbuje, ale czasu coraz mniej.
 84 min.
Żółta kartka dla Casemiro, który faulował Durma.
 83 min.
Benzema po raz kolejny zdcydował się na strzał z dystansu, ale posłał piłkę obok słupka.
 82 min.
Zmiana w Borussii. Piszczek opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Aubameyang.
 80 min.
Świetny strzał Benzemy lewą nogą zza pola karnego. Weidenfeller wybił piłkę do boku.
 78 min.
Zawodnicy Realu mając piłkę nawet nie próbowali atakować, tylko starali się wymienić jak najwięcej podań.
 76 min.
Dośrodkowanie do Reusa w pole karne, ale pomocnik gospodarzy chciał wymusić rzut karny i jeszcze dostał żółtą kartkę.
 73 min.
Zmiana w Realu. Casemiro wchodzi za Di Marię.
 73 min.
Real jest w poważnych opałach. Jeśli nie ustabilizuje gry Borussia może jeszcze odrobić straty.
 71 min.
CO TU SIĘ DZIEJE? Znowu Mkhitaryan przed szansą, pomocnik BVB dostał piłkę w pole karne i oddał strzał z powietrza. Casillas wyczuł jego intencje i fantastycznie interweniował!
 69 min.
Znowu Borussia! Mkhitaryan tym razem trafił prosto w Casillasa, który pewnie wybił piłkę.
 68 min.
Carvajal ukarany żółtą kartką.
 66 min.
Mkhitaryan dostał piłkę w pole karne i trafił w słupek! Dobijał jeszcze Grosskreutz, ale obrońcy zablokowali strzał.
 65 min.
Grosskreutz zderzył się z Carvajalem w polu karnym, mieliśmy chwilową przerwę w grze.
 61 min.
Kolejne zagranie do Benzemy, Francuz przewrócił się w polu karnym nacisany przez rywali, ale nie było mowy o rzucie karnym.
 60 min.
POWINNO BYĆ 2:1! Bale wpadł z piłką w pole karne, dogrywał do Benzemy, który jednak nie ruszył do przodu i nie zamknął podania w idealnej sytuacji!
 59 min.
Nieudana akcja Realu i Borussia wychodzi z kontrą.
 56 min.
BVB gra na pograniczu błędu, ale gospodarzom się to bardzo opłaca, bo często goszczą pod polem karnym Realu.
 55 min.
Hummels świetnie zatrzymał rozpędzonego Coentrao. Mogło być groźnie w polu karnym BVB.
 52 min.
Alonso faulował Mkhitaryana na środku boiska. Wydawało się, że dostanie drugą żółtą kartkę, ale sędzia postanowił oszczędzić pomocnika Realu.
 49 min.
Bale uderzał z 16 metrów, ale Weidenfeller świetnie interweniował! Chwilę później Di Maria z dystansu posłał piłkę nad poprzeczką.
 48 min.
Pierwsza akcja Realu po przerwie, ale Bale nie zdołał zamknąć podania i piłkę przejął Weidenfeller.
 46 min.
W przewie mieliśmy zmianę. Illarramendi opuścił boisko, w jego miejsce pojawił się Isco.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę! "Królewscy" zaprezentują się lepiej po przerwie?
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy! Za nami świetne 45 minut na Signal Iduna Park. Czy Borussia zdoła odrobić straty? Wracamy za chwilę.
 44 min.
Jojić za długo zastanawiał się co zrobić w polu karnym i stracił piłkę.
 42 min.
Reus bez zastanowienia uderzył z powietrza zza pola karnego i wywalczył rzut rożny!
 41 min.
Borussia nie odpuszcza i idzie za ciosem. Real gra bardzo niepewnie.
 37 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Najpierw Lewandowski trafił w słupek, do piłki dopadł Reus, który z bliska mocnym strzałem posłał piłkę do siatki obok bezradnego Casillasa!
 36 min.
Gubi się defensywa Realu... a na ławce rezerwowych siedzi zmartwiony Cristiano Ronaldo.
 35 min.
Borussia złapała imponujący rytm gry. Gospodarze coraz częściej pod polem karnym Realu.
 32 min.
Mogło być 2:0! Reus zagrywał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Hummels doszedł do strzału głową a Casillas interweniował na rzut rożny!
 32 min.
Alonso ukarany żółtą kartką.
 31 min.
Prostopadłe podanie do Benzemy, ale Francuz potknął się i nie opanował piłki.
 28 min.
Żółta kartka dla Ramosa, który faulował Lewandowskiego.
 24 min.
GOOOOOOOOOOOL! 1:0! Fatalny błąd Pepe wykorzystał Reus, który minął Casillasa i pewnie posłał piłkę do siatki!
 22 min.
Borussia czeka na kolejne okazje. Teraz gospodarze rozgrywają piłkę a Real nastawiony na defensywę.
 19 min.
Powinno być 1:0! Reus świetnie podał do środka, gdzie był Mkhitaryan, który sprytnie ograł Pepe, ale fatalnie posłał piłkę obok słupka. To musiała być bramka!
 17 min.
Coś niesamowitego! Weidenfeller broni rzut karny! Di Maria zmarnował jedenastkę.
 16 min.
RZUT KARNY DLA REALU! Piszczek zagrał piłkę reką w polu karnym!
 16 min.
Mkhitaryan szukał partnerów w polu karnym, ale nie miał do kogo zagrać i musiał wycofać piłkę. Za nami 15 minut i żadnych klarownych sytuacji.
 12 min.
Borussia nastawiona na ofensywę, ale póki co "Królewscy" pewnie rozgrywają piłkę.
 10 min.
Di Maria przyspieszył na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny.
 9 min.
Lewandowski szukał wbiegającego w pole karne Piszczka, ale podał niedokładnie wprost pod nogi dobrze ustawionych obrońców.
 8 min.
Oglądamy sporo walki w środkowej strefie boiska, obie drużyny bardzo czujne w defensywie.
 6 min.
Teraz piłka w rękach Casillasa po niedokładnym długim podaniu jednego z piłkarzy BVB.
 4 min.
Piłka w kierunku wychodzącego Coentrao, ale podanie było zbyt mocne i bramkarz wyjaśnił sytuację.
 3 min.
Spokojny początek. Najpierw Borussia próbowała przyspieszyć, ale teraz Real przy piłce.
 20:45
Zaczynamy! Od środka Real Madryt.
 20:41
Obie drużyny już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!
 20:00
Składy:

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Friedrich, Hummels, Durm, Grosskreutz, Jojić, Kirch, Reus, Mkhitaryan, Lewandowski

Real: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao, Illarramendi, Alonso, Modrić, Di Maria, Bale, Benzema

W pierwszym spotkaniu na Santiago Bernabeu Real Madryt pewnie pokonał Borussię Dortmund 3:0 po golach Garetha Bale’a, Isco oraz Cristiano Ronaldo. Drużyna z Signal Iduna Park staje więc przed ciężkim zadaniem odrobienia trzech bramek.

Ostatni dwumecz Borussii i Realu w Dortmundzie w ramach półfinału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów pamiętamy ze względu na strzelecki popis Roberta Lewandowskiego. Polak cztery razy trafił do siatki w pierwszym spotkaniu, dzięki czemu Dortmundczycy wygrali 4:1. Honorowego gola dla "Królewskich" strzelił wtedy Cristiano Ronaldo.

Trener Juergen Klopp będzie miał spory problem, aby zestawić jedenastkę na wtorkowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W barwach Borussii z Realem na pewno nie zagrają Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Sven Bender, Jakub Błaszczykowski i Ilkay Gündogan. Ponadto zabraknie pauzującego za kartki Sebastiana Kehla. Pod znakiem zapytania stoi również występ Romana Weidenfellera. 33-letni golkiper nabawił się kontuzji dłoni przed tygodniem, w pierwszym starciu z "Królewskimi" na Santiago Bernabeu.

Nieco mniej zmartwień ma trener Carlo Ancelotti, choć niepewny jest występ kilku najważniejszych piłkarzy Realu. Na murawie Signal Iduna Park możemy nie zobaczyć Garetha Bale’a, który nabawił się urazu kolana w ostatnim ligowym meczu oraz Cristiano Ronaldo, który także narzeka na problemy zdrowotne.

Przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów można zastanawiać się, jak na postawę Borussii wpłynie powrót Roberta Lewandowskiego. – On robi różnicę. To na pewno będzie inne spotkanie. Znamy wielką jakość, jaką Lewandowski wnosi do gry Borussii. Jego obecność naturalnie zwiększy potencjał przeciwnika – powiedział trener Realu Carlo Ancelotti.

Trzybramkowa zaliczka Realu Madryt wydaje się być wystarczająca, aby awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Nie należy spisywać Borussii na straty, ale biorąc pod uwagę niezwykłą formę drużyny z Santiago Bernabeu, ekipa z Dortmundu musiałaby rozegrać najlepszy mecz w sezonie, choć nawet to nie gwarantowałoby sukcesu. Mimo wszystko będzie to kolejna uczta dla kibiców. Bez wątpienia zobaczymy futbol na wysokim poziomie. Początek meczu Borussia Dortmund – Real Madryt o 20:45.