LM: Barcelona za burtą! Wielki sukces Atletico

LM: Barcelona za burtą! Wielki sukces Atletico

Zawodnicy Atletico (fot. ALEX CID-FUENTES / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Atletico Madryt pokonało 1:0 FC Barcelonę i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył już w piątej minucie Koke - podaje Sport.pl.
W pierwszym spotkaniu na Camp Nou padł remis 1:1 - oznaczało to, że goście z Barcelony potrzebowali zdobyć na Vicente Calderon co najmniej jedną bramkę. W razie bezbramkowego remisu z awansu cieszyliby się bowiem gospodarze.

Gol rzeczywiście padł i to szybko, ale... dla gospodarzy. W piątej minucie spotkania Lopez dostał piłkę w okolicy pola karnego i huknął w poprzeczkę. Goście zamarli, a futbolówka szybko wróciła w szesnastkę. Lopez tym razem odegrał głową, a Koke z bliska pokonał Pinto.

W tym momencie mistrzowie Hiszpanii potrzebowali gola, aby doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Kolejne bramki mogli jednak znowu strzelić zawodnicy Diego Simeone. Villa raz trafił w słupek, za drugim razem Pinto uratowała poprzeczka.

Po drugiej stronie boiska okazje seryjnie marnował Messi, którego okrzyknięto "Mchitarianem Barcelony". Wczoraj dobre okazje dla wicemistrzów Niemiec psuł właśnie Ormianin.

Katalończycy do końca spotkania nie byli w stanie zdobyć nawet wyrównującego gola. Do półfinałów Champions League zasłużenie awansowało Atletico.