NA ŻYWO: FC Barcelona - Real Madryt

NA ŻYWO: FC Barcelona - Real Madryt

Andres Iniesta i Pepe (fot. EXPA/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Real Madryt pokonał FC Barcelonę 1:2 w finale Pucharu Króla. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Di Maria. Barcelona wyrównała w 69. minucie, ale w końcówce spotkania po fantastycznej akcji Bale pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania.
 90+4 min.
KONIEC! Real Madryt zdobywcą Pucharu Króla!
 90+3 min.
Niesamowita końcówka, Barcelona atakuje wszystkimi siłami.
 90 min.
Wcześniej mieliśmy zmiany. W Barcelonie Sanchez zmienił Bartrę. W Realu Illarramendi wszedł za Di Marię a Casemiro pojawił się za Isco.
 89 min.
NEYMAR TRAFIA W SŁUPEK! Niesamowite szczęście Realu!
 88 min.
Żółta kartka dla Alonso.
 87 min.
Benzema! Francuz z bliskiej odległości uderzył wprost w bramkarza.
 85 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 1:2! Bale minął Bartrę, wpadł w pole karne i pewnie pokonał Pinto! Fantastyczny rajd zawodnika "Królewskich".
 84 min.
Adriano chciał zaskoczyć Casillasa strzałem z dystansu, ale bramkarz Realu pewnie złapał piłkę.
 83 min.
Benzema miał sporo miejsca do strzału i uderzył bardzo niecelnie.
 81 min.
Modrić uderzał z dystansu i trafił w słupek! Piłka opuściła jednak boisko.
 79 min.
Mogło być 2:1, ale Alves minął się z piłką w polu karnym.
 76 min.
Alves bardzo niecelnie uderzał z dystansu. Od bramki Casillas.
 74 min.
Chwilowa przerwa w grze. Na murawie leżał Carvajal, który ucierpiał w walce o piłkę.
 70 min.
A wcześniej mieliśmy nieuznaną bramkę dla Realu. Do siatki trafił Bale, ale faulowany był Pinto.
 69 min.
GOOOOOOOOOOL! 1:1! Bartra wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową pokonał Casillasa!
 67 min.
Szansa Realu! Benzema dostał piłkę w pole karne, ale z trudnej pozycji uderzał lewą nogą. Pinto wybił futbolówkę na rzut rożny.
 65 min.
Casillas z trudem odbija piłkę po strzale Bartry!
 63 min.
Benzema uderzał na bramkę z 16 metrów, ale zabrakło mu precyzji.
 62 min.
Modrić dośrodkowywał z rzutu rożnego, Ramos głową uderzył na bramkę, ale Pinto złapał piłkę.
 61 min.
Zmiana w Barcelonie. Pedro zmienia Fabregasa.
 58 min.
Barcelona na połowie Realu, ale póki co gracze trenera Martino nie mają pomysłu jak zaskoczyć defensywę Realu.
 55 min.
Bale mocno uderzył z powietrza zza pola karnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 53 min.
Żółta karta dla Mascherano, który faulował rozpędzonego Pepe.
 50 min.
Messi posłał piłkę nad poprzeczką uderzając z rzutu wolnego.
 49 min.
Powinno być 0:2! Bale świetnie minął Busquetsa, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka minimalnie przeleciała obok słupka.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę. Boisko opuścił Alba, w jego miejsce pojawił się Adriano.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi z Barceloną 0:1 po bramce Di Marii. Wracamy po przerwie.
 45 min.
Dobre zagranie do Benzemy w pole karne, który jednak nieczysto trafił w piłkę.
 42 min.
Zaskakujący strzał Messiego zza pola karnego, ale zabrakło mu precyzji.
 40 min.
Barcelona w natarciu, ale nic z tego nie wynika. Real bezbłędnie w obronie.
 38 min.
Benzema zagrywał do osamotnionego przed polem karnym Bale'a, ale obrońcy Barcelony zdołali wrócić w porę na swoje pozycje i zatrzymali kontrę Realu.
 36 min.
Mogło być 0:2! Bale zagrał do Isco, którego w ostatniej chwili w polu karnym zablokował Alba.
 35 min.
Alba zagrywał w pole karne, ale Coentrao wybił piłkę na rzut rożny.
 32 min.
Barcelona próbuje, ale graczom trenera Martino brakuje ostatniego podania.
 29 min.
Rzut rożny dla Realu, ale Bartra dobrze ustawiony szybko wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu.
 28 min.
Bale zaskakująco wystawił piłkę do Benzemy, ale Francuz nie zdołał dojść do tego zagrania.
 27 min.
Xavi uderzył bardzo niecelnie zza pola karnego.
 26 min.
Alba dośrodkował w pole karne, ale walczący o pozycję Neymar tylko strącił piłkę głową.
 24 min.
Długie zagranie w pole karne do Alby, który uderzył głową na bramkę. Dobrze ustawiony Casillas pewnie złapał piłkę.
 22 min.
Dobre zagranie w pole karne do Neymara, ale Brazylijczyk nie zdołał dojść do tego podania
 20 min.
Bale wycofał piłkę do Di Marii, który jednak nieczysto ją uderzył i zmarnował akcję "Królewskich".
 18 min.
Dyskusje z arbitrem. Żółte kartki dla Neymara i Pepe.
 15 min.
Barcelona poderwała się do ataku, ale na razie Real dobrze radzi sobie w każdym sektorze boiska.
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 0:1! Fantastyczna kontra Realu, piłkę prowadził Benzema, podał do Di Marii, który z trudnej pozycji pokonał Pinto!
 9 min.
Sporo walki w środkowej strefie boiska. Obie drużyny starają się nie popełniać błędów.
 7 min.
Było blisko! Bale obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył na bramkę. Pinto wybił piłkę na rzut rożny.
 5 min.
Dynamiczna akcja Alby, który przedostał się w pole karne i padł na murawę popychany przez Carvajala. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.
 3 min.
Żółta kartka dla Isco, który faulował Neymara.
 2 min.
Real na połowie Barcelony szybko rozgrywa piłkę.
 21:30
Zaczynamy! Od środka Real Madryt.
 21:25
Oba zespoły już na murawie. Na trybunach efektowne oprawy. Za chwilę początek spotkania!
 20:35
Składy:

Barcelona: Pinto, Alves, Bartra, Mascherano, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas, Messi, Neymar

Real: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao, Alonso, Modrić, Di Maria, Isco, Bale, Benzema

FC Barcelona notuje czarną serię. Najpierw ekipa z Camp Nou przegrała rewanżowy mecz z Atletico Madryt 1:0 i odpadła z Ligi Mistrzów już w ćwierćfinałach, a w ostatniej kolejce Primera Division zanotowała porażkę z Granadą 1:0 i obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do pierwszego Atletico traci cztery punkty.

Real Madryt traci z kolei do lidera trzy oczka, ale zespół Carlo Ancelottiego w ostatnim czasie także nie przekonuje. "Królewscy” wyeliminowali Borussię Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i czekają już na wielkie półfinałowe starcie z Bayernem Monachium. Trzeba jednak pamiętać, że gdyby nie niesamowite pudła Henricha Mchitariana, Real mógłby pożegnać się z Champions League także na ćwierćfinale. Obraz Los Blancos psują także ligowe porażki z Sevillą i... właśnie Barceloną.

W obu zespołach nie brakuje kontuzji. W finale Copa del Rey w barwach katalońskiego klubu na pewno nie zagrają Victor Valdes, Carles Puyol, Gerard Pique i Marc Bartra. Real Madryt będzie musiał sobie poradzić bez swojej największej gwiazdy, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dochodzi do zdrowia po urazie kolana i mięśnia dwugłowego w lewej nodze. Ponadto niedostępni dla trenera Carlo Ancelottiego będą Alvaro Arbeloa, Sami Khedira, Marcelo i Jese.

Rywalizacja o Puchar Króla będzie szczególnie ważna dla Barcelony, która straciła w tym sezonie szansę na triumf w Champions League. Ponadto z rąk wymyka jej się mistrzostwo Hiszpanii. Real Madryt z kolei nadal może zdobyć nawet potrójną koronę. W środę na Estadio Mestalla czeka nas niezwykle zacięta rywalizacja jednych z najlepszych drużyn na świecie. Początek spotkania FC Barcelona – Real Madryt o 21:30.